www.label.pl | LAB-EL Elektronika Laboratoryjna
Laboratory Electronics

Systemy pomiarowe

Monitoring temperatury i wilgotności w magazynach i chłodniach LAB-EL to rozwiązania, w których kontrolowany jest mikroklimat nawet w kilkuset punktach pomiarowych w obiektach rozproszonych: sieci hurtowni, magazynów, aptek lub sklepów. W skład systemu LAB-EL wchodzą sensory mierzące temperaturę, wilgotność, a także inne jak np. ciśnienie atmosferyczne lub różnicowe, oświetlenie lub wykrywające ruch w pomieszczeniu.

Serwer LBX zarządza pracą całego systemu monitoringu LAB-EL. Podejmuje decyzje o wysyłce powiadomień SMS i e-mail, gromadzi dane pomiarowe z sensorów zlokalizowanych w różnych miejscach.

Dane pomiarowe są przesyłane do Serwera LBX w systemie LAB-EL z dowolnej lokalizacji, a uprawnione osoby mają do nich dostęp przez stanowiska Klienta LBX lub przez przeglądarkę internetową z dowolnego miejsca. Użytkownik może zarządzać danymi, grupować je według swoich potrzeb czy przyznawać dostęp do poszczególnych sensorów wybranym użytkownikom. System LAB-EL pozwala na wyświetlanie pomiarów, wykresów, historii alarmów, generowanie raportów z dowolnego okresu czasu oraz konfigurację alarmów dźwiękowych, optycznych, SMS, e-mail i innych.

Oferujemy nie tylko termometry i higrometry do systemu LAB-EL, ale także kompetentne doradztwo, projekt instalacji poparty mapingiem pomieszczeń i analizą ryzyka, instalację, uruchomienie, szkolenie, wykonujemy dokumentację walidacyjną, kwalifikacyjną i powykonawczą. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, starając się zaproponować optymalne rozwiązanie uwzględniające przeznaczenie systemu, miejsce instalacji, wymagania jakościowe i wymogi formalne. Dlatego większość urządzeń pomiarowych oferujemy z indywidualnymi świadectwami wzorcowania z akredytowanych laboratoriów wzorcujących.

Aplikacje
Przykładowe rozwiazania systemów pomiarowych
Przykładowe aplikacje i zrealizowane wdrożenia przedstawiają sugerowane rozwiązania polecane dla naszych klientów.
Czujniki
Czujniki do systemów pomiarowych przewodowych
Do systemów pomiarowych oferujemy szeroka gamę czujników do pomiaru temperatury, wilgotności, ciśnienia różnicowego i barometrycznego i innych parametrów charakterystycznych dla opisu mikroklimatu pomieszczeń.
Czujniki łączy się z systemem pomiarowym za pośrednictwem przewodów elektrycznych.
Czujniki do systemów pomiarowych bezprzewodowych
Do systemów pomiarowych oferujemy szeroka gamę czujników do pomiaru temperatury i wilgotności, które posiadają zasilanie bateryjne i transmitują dane z wykorzystaniem pasma 470 MHz lub sieci WiFi 2,4 GHz.
Koncentratory
Koncentratory i konwertery
Koncentratory umożliwiają zebranie w jednym punkcie sygnałów pomiarowych z wielu czujników.
Konwertery umożliwiają zmianę pomiędzy różnymi standardami (sposobami) przesyłanego wyniku pomiarów.
Serwer
Serwery i oprogramowanie archiwizujace
Serwer danych pomiarowych to komputer klasy PC z zainstalowanym programem LBX.
Program LBX to zaawansowany system SCADA sterujący zbieraniem, archiwizacją, wizualizacja i sygnalizacja alarmową w przypadkach przekroczeń zadanych progów.
Drukarki, terminale, wyświetlacze pomiarów i przekaźniki sterujace
Wyświetlacze umożliwiają zobrazowanie wybranych wyników pomiarów w poszczególnych miejscach.
Przekaźniki umożliwiają sterowanie urządzeniami wykonawczymi lub sygnalizatorami alarmowymi.

Składanie zamówień

W cenniku zawarto ceny standardowych produktów oraz usług wzorcowania. Skontaktuj sie z nami, a nasz ekspert przedstawi szczegółową ofertę dostosowana do Twoich wymagań.

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową termohigrometrów i innych mierników, zamówione urządzenia można także odebrać osobiście. Udzielamy rabatów na jednoczesne wzorcowanie kilku urządzeń tego samego typu.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu obejmującą poza termohigrometrami szeroką gamę urządzeń pomiarowych.