www.label.pl | LAB-EL Elektronika Laboratoryjna
Elektronika Laboratoryjna

Sterowanie i regulacja

Sterowanie i regulacja to dziedziny techniki, bez których wiele procesów przemysłowych czy rolniczych nie miałyby szansy istnienia. Szczególnie procesy chemiczne, petrochemiczne, spożywcze, farmaceutyczne, hutnicze, wydobywcze a z rolniczych hodowlane i uprawowe są chłonne na wszelkiego rodzaju nowości techniczne, związane z ich automatyzacją i robotyzacją.

Firma LAB-EL zna swoje miejsce i nie pretenduje do czołówki producentów aparatury kontrolno-pomiarowo-sterującej dla przemysłu, jednakże w uprawach i produkcji grzybów, a głównie pieczarek, ma co nieco do powiedzenia.

Opracowane, produkowane i doskonalone w firmie sterowniki specjalizowane LB-760/LB-762, stanowią dość znaczący element tak w budżecie firmy jak i w zaspokojeniu potrzeb rynku.

Innym produktem firmy jest uniwersalny regulator-sterownik LB-600, który pracuje w wielu miejscach począwszy od dydaktyki (w laboratoriach wyższych uczelni),a skończywszy na przemyśle szklarskim, petrochemicznym i spożywczym.

Sterowniki i regulatory produkowane w firmie LAB-EL, współpracują z oprogramowanie LBX oraz z innymi platformami wizualizacyjnymi Scada, poprzez interfejsy RS-485 i protokoły Modbus RTU lub sieć Ethernet i protokoły Modbus TCP.Przykłady zautomatyzowanych obiektów oraz opublikowane w prasie technicznej artykuły

Kontrola temperatury dojrzewania betonu
LAB-EL BETON rejestracja temperatury dojrzewającego betonu wewnątrz dużych konstrukcji i dojrzewanie próbek w kontrolowanych warunkach w Laboratorium
Suszarnia do drewna - suszenie drewna: LB-474
Suszenie drewna w praktyce - sterownik do suszarni. Suszarnia do drewna - opis suszenia przy pomocy regulatora wilgotności i temperatury. Zapraszamy!