www.label.pl | LAB-EL Elektronika Laboratoryjna
Elektronika Laboratoryjna

Jesteś tym co jesz, czyli profilaktyka zdrowotna


    Właściwe odżywianie wymaga jednoczesnego spełnienia kilku niezależnych kryteriów doboru spożywanych produktów:
    • odpowiedniego łączenia produktów z różnych grup,
    • uwzględnienia działania zakwaszającego  i alkalizującego,
    • właściwej zawartości witamin,  mikroelementów, cukrów i kalorii.
Jesteś tym co jesz

Zastanawiasz się, jaki wlać olej i paliwo do samochodu, by się nie popsuł? A czy zastanawiasz się, co wlać i wsypać w siebie? Jeżeli jesteś sobie droższy, niż twój samochód, zapoznaj się z ciekawymi informacjami na ten temat:

Piramida zdrowego żywieniaPoszukiwanie właściwych proporcji w jedzeniu ma swoja historię:

Podstawowe grupy pokarmowe

Sztuka łączenia pokarmów

Łączenie produktówZakwaszanie i alkalizowanie organizmu

Produkty alkalizujaceWitaminy, makro i mikroelementy, kalorie

Cukier, gluten, przetwory mleczne, podgrzewanie pokarmów

Czysta woda

Czy Polak może być mądry przed szkodą?

Profilaktyka podstawowa w ramach NFOZ (o ile ją w ogóle wykonujesz?) ogranicza się do badań podstawowych diagnozujących już zaistniały stan chorobowy. Jeśli chcesz próbować zawczasu zapobiec  problemom, zainwestuj w dodatkowe badania, które pomogą przed chorobą stwierdzić, czego brakuje Twojemu organizmowi i czy właściwie się odżywiasz. Oto przykładowe pożyteczne badania:

Uwaga: Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie do celów edukacyjnych, nie mogą być zastępstwem profesjonalnego medycznego doradztwa. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Przed podjęciem jakiegokolwiek działania związanego z terapią radzimy poinformować swojego lekarza o takim zamiarze. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Strona label.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte na stronach-odnośnikach do innych stron.