www.label.pl | LAB-EL Elektronika Laboratoryjna
Elektronika Laboratoryjna

Kalibrator czujników opadu YOUNG 52260

  • kalibrator deszczomierzy
  • kalibracja mierników deszczu i śniegu
  • określa dokładność pomiaru ilości opadów atmosferycznych
  • uniwersalny
  • dostosowany do różnego typu deszczomierzy
  • wygodna obsługa
  • korzystna cena

Przeznaczenie kalibratora czujników opadu

Kalibrator czujników opadu firmy YOUNG Model 52260 umożliwia określenie w wygodny sposób dokładności pomiaru opadów różnego typu deszczomierzy.

Konstrukcja i zastosowanie kalibratora czujników opadu

Kalibrator zawiera specjalną butelkę na wodą ze stałym adapterem głowicy i dyszami przepływowymi dla różnych prędkości przepływu. Stały adapter głowicy zapewnia, że natężenie przepływu pozostaje stałe niezależnie od poziomu wody w butelce kalibratora. Konstrukcja i montaż kalibratoraYOUNG 52260 pokazano na rysunku obok.

Przed kalibracją wskaźnik opadów musi być prawidłowo wypoziomowany. Do stałego adaptera głowicy  należy wybrać i podłączyć odpowiednią dyszę (patrz tabela niżej). Butelkę należy napełnić wodą do pożądanego poziomu, następnie ustawić stojak na butelki w leju do pomiaru opadów, ostrożnie odwróć butelkę kalibracyjną i umieść w stojaku. Woda powinna wypływać z dyszy. Należy zarejestrować liczbę przechyleń zbiornika przelewowego lub wartość opadów. Jeśli błąd pomiaru wykracza poza specyfikacje, trzeba wyregulować śruby kalibracyjne deszczomierza i powtórzyć pomiar.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, test kalibracji powinien wykorzystywać największą możliwą objętość wody (1000 ml). Można wykonać wiele testów, a wyniki uśrednić.

Parametry techniczne kalibratora czujników opadu YOUNG 52260

SPECYFIKACJE - ZAWARTE KOMPONENTY
Butelka o pojemności 1000 ml z podziałką
Stojak na butelkę pomiarową, dopasowany do leja zlewni deszczomierza
Stały adapter głowicy butelki
Wymienne dysze do nominalnych przepływów 1000, 1500, 2000 ml/godz
INNE PARAMETRY
Wysokość 29 cm
Średnica 13 cm
Waga 0,2 kg
Waga z opakowaniem 0,8 kg
See also
Zobacz również
ARG100 ARG100
Niezawodny i wytrzymały deszczomierz ARG100, pomiar opadów atmosferycznych, współpraca z rejestratorami wyposażonymi w interfejs Ethernrt i GSM-GPRS.
RG50 RG50
Niezawodny i wytrzymały deszczomierz RG50, opcja zimowego ogrzewania, współpraca z rejestratorami wyposażonymi w interfejs Ethernrt i GSM-GPRS.
YOUNG 5220x YOUNG 5220x
Dla prostego i skutecznego pomiaru opadów deszczomierze YOUNG 52202 i 52203 wykorzystują sprawdzony mechanizm pojemnika wywrotowego. Geometria i materiał pojemnika pomiarowego są specjalnie dobrane w celu minimalizacji uwalniania wody, zmniejszając w ten sposób błędy pomiaru oraz podatność na zanieczyszczenia.
Ocena produktu
Kalibrator umożliwia określenie w wygodny sposób dokładności pomiaru opadów różnego typu deszczomierzy.
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
  • dodaj swoją ocenę
  •