Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności

www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
» » » Mikroklimat w serwerowni

Kontrola mikroklimatu w serwerowni

Kontrola mikroklimatu w serwerowni

Mikroklimat w serwerowni

Zabezpieczenie sprzętu IT przed niekorzystnymi warunkami pracy może przedłużyć żywotność elementów infrastruktury. Właściwa temperatura otoczenia ułatwia prawidłowe odprowadzeni ciepła. Urządzenia elektromechaniczne jak na przykład dyski HDD, akumulatory, kondensatory elektrolityczne są wrażliwe na zbyt wysoką temperaturę. Utrzymanie prawidłowej wilgotności przeciwdziała korozji a także rozwojowi zanieczyszczeń biologicznych takich jak grzyby. Istotnym czynnikiem zagrożenia dla sprzętu jest woda czy to z pękniętej instalacji hydraulicznej, czy z klimatyzatora.

ClimateLogger Dataroom - nadzór dla serwerowni

System ClimateLogger Dataroom bazuje na czterowejściowym module do pomiaru temperatury i wilgotności. Opcjonalnie możliwe jest podłączenie czujnika zalania. Moduł podłącza się do sieci Ethernet, wspiera SNMP, www, JSON, XML.

ClimateLogger Industrial - wieloczujnikowy

System ClimateLogger Industrial jest bardziej rozbudowaną alternatywą dla ClimateLogger Dataroom. Wykorzystano moduły do których można podłączyć do 17 czujników. Moduł może rejestrować dane w wewnętrznej pamięci.

Monitorowanie i alarmowanie

Moduły pomiarowe ClimateLogger Dataroom i Industrial udostępniają w sieci dane pomiarowe dla przeglądarek www. W systemach IT dane mogą być pobierane w XML-u oraz JSON-ie. Wspierane są przesłania SNMP oraz pułapki SNMP TRAP.

Moduł pomiarowy systemu ClimateLogger Industrial umożliwia podłączenie sygnalizatora alarmowego przez wyjście przekaźnikowe.