www.label.pl | LAB-EL Elektronika Laboratoryjna
Elektronika Laboratoryjna

Ochronnik przepięciowy LB-342 do wiatromierza LB-745


  • zabezpieczenie odgromowe do wiatromierza LB-745
  • zabezpieczenie 6-cio przewodowe
Ochronnik LB-342

Opis ochronnika przepięciowego

Ochronnik LB-342 zabezpiecza urządzenia elektroniczne przed skutkami przepięć i przetężeń impulsowych lub ciągłych pochodzących od wyładowań atmosferycznych lub indukowanych z sieci energetycznej. Szczególnie narażone na takie zakłócenia są przyrządy pomiarowe zainstalowane na zewnątrz pomieszczeń (np. w wiatromierze, deszczomierze) oraz w ich linie transmisyjne. Chronione przed takimi narażeniami powinny być urządzenia zainstalowane wewnątrz pomieszczeń np. komputery, interfejsy, koncentratory, konwertery i inne urządzenia służące do zbierania danych pomiarowych.

Ochronnik zbudowany jest z elementów o dużej niezawodności i szybkim działaniu. Służy do zabezpieczenia trzy-przewodowej linii symetrycznej służącej do transmisji sygnałów o napięciu do 60V. Jest wykonany w obudowie LB-071 LAB-EL.

Instalacja ochronnika przepięciowego

Ochronnik LB-342 należy włączyć w przewody łączące czujniki wiatromierza LB-745 z urządzeniem odbierającym dane w miejscu wejścia linii do budynku, którym jest rejestrator LB-480 lub rejestrator meteorologiczny LB-490. Zależnie od możliwości podłączenia uziemienia ochronnik można umocować na ścianie wewnątrz lub (w dodatkowej obudowie) na zewnątrz budynku. Ochronnik umożliwia zabezpieczenie przewodów zestawu wiatromierza LB-745: kabla od czujnika wiatru i kabla od deszczomierza.

Do zacisków oznaczonych jako OPAD, KIERUNEK i PRĘDKOŚĆ należy podłączyć przewody łączące z wejściami S300 rejestratora LB-480 lub rejestratora meteorologicznego LB-490. Wymagane jest stosowanie przewodu ekranowanego,  którego ekran należy dołączyć do zacisku oznaczonego symbolem uziemienia. Do zacisku uziemienie należy także koniecznie podłączyć przewód uziemiający o dostatecznie niskiej oporności podłączony do instalacji odgromowej budynku. W przypadku złego uziemienia lub jego braku, ochronnik może nie spełniać swojej roli i rejestrator może ulec zniszczeniu.

Dane techniczne ochronnika przepięciowego

Wytrzymałość na udary
5 kA
Napięcie statyczne zadziałania ochronnika
230 V
Czas zadziałania ochronnika
25 ns
Rezystancja izolacji
100 Mohm
Rezystancja dla jednej żyły
3 ohm
Indukcyjność w jednej  żyle
10 uH
Wymiary zewnętrzne
 110 x 65 x 35 mm
Ilość przewodów sygnałowych

See also
Zobacz również
LB-480 LB-480
Termometr internetowy - rejestrator danych z interfejsem Ethernet i GSM/GPRS. Karta pamięci. 8 wejść: cyfrowe S300 lub analogowe (napięciowe, binarne, termistorowe, Pt1000). Wkładki dodatkowych opcji: RS-232, RS-485, USB. Obsługa dowolnego czujnika z interfejsem S300. Obsługa protokołów: IPv4, IPv6, HTML, JSON, XML, SNMP, MODBUS/TCP. Samodzielna sygnalizacja alarmów przez SMS-y, e-maile i przekaźniki. Oprogramowanie SCADA LBX.
LB-490 LB-490
Rejestrator danych z interfejsem Ethernet, USB i GSM/GPRS. Karta pamięci. 16 wejść: cyfrowe S300 lub analogowe (napięciowe, binarne, termistorowe, Pt1000). Moduły dodatkowych opcji: RS-232, RS-485. Obsługa dowolnego czujnika z interfejsem S300. Obsługa protokołów: IPv4, IPv6, HTML, JSON, XML, SNMP, MODBUS/TCP. Samodzielna sygnalizacja alarmów przez SMS-y, e-maile i przekaźniki. Oprogramowanie SCADA LBX.
Wiatromierz, deszczomierz LB-745 Wiatromierz, deszczomierz LB-745
Czujnik zewnętrzne stacji meteorologicznej: czujniki prędkości i kierunku wiatru oraz czujnik opadów atmosferycznych są zamontowane na uchwytach przymocowanych do masztu. Czujniki wiatru i opadów są dołączane przewodowo do koncentratora LB-480 lub panelu stacji meteorologicznej LB-490, które posiadają w swojej konfiguracji przygotowaną opcję bezpośredniej współpracy z tymi czujnikami.
Ocena produktu
LB-342
Ochronnik LB-342 zabezpiecza przewody wiatromierza LB-745 przed przepięciami od wyładowań atmosferycznych lub indukowanych z sieci energetycznej.
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
  • dodaj swoją ocenę
  •