www.label.pl | LAB-EL Elektronika Laboratoryjna
Elektronika Laboratoryjna

Moduł transmisji danych LB-499-EL-WAVE Moduł transmisji danych LB-499-EL-WAVE

Przeznaczenie modułu transmisji danych

Moduł radiowej transmisji danych LB-499-EL-WAVE pozwala na prowadzenie transmisji danych pomiędzy programem LBX a przyrządami pomiarowymi serii LB-525, jak na przykład:

Moduł radiowej transmisji danych LB-499-EL-WAVE jest wkładką montowana wewnątrz rejestratora danych, takiego jak:

  • LB-480 - rejestrator danych.
  • LB-490 - rejestrator danych / stacja meteo.
Moduł radiowej transmisji danych LB-499-EL-WAVE współpracuje z zewnętrzną anteną dołączoną do gniazda SMA modułu.

Transmisja danych poprzez moduł do programu SCADA LBX

Termometry i termohigrometry bezprzewodowe serii LB-525 posiadają interfejs radiowy pracujący w ogólnie dostępnym paśmie 433 MHz i obsługują opracowany przez LAB-EL standard transmisji danych EL-WAVE. Bieżące dane pomiarowe jak również dane zapisane w pamięci tych rejestratorów są transmitowane bezprzewodowo poprzez interfejs LB-499-EL-WAVE  zainstalowany w koncentratorze LB-480 lub LB-490 do komputera PC, sterującego tym systemem pomiarowym. Istnieje możliwość jednoczesnej współpracy wielu termometrów i termohigrometrów bezprzewodowych z jednym interfejsem EL-WAVE.

Do sterowania pracą dowolnie rozbudowanego systemu pomiarowego, z jednym lub wieloma termometrami lub termohigrometrami bezprzewodowymi serii LB-525, służy uniwersalny program SCADA LBX pracujący na platformie Windows (XP, 7, 8, 10). Za pomocą programu SCADA LBX  użytkownik może konfigurować termometry i termohigrometry, odczytywać zdalnie bieżące i zarejestrowane w nich wyniki pomiarów temperatury i wilgotności względnej powietrza, zapisywać wyniki pomiarów w bazie danych na dysku komputera PC, oglądać historię pomiarów w postaci wykresów i tabel. Program SCADA LBX  umożliwia, po zaprogramowaniu progów i sygnalizację przekroczeń poziomów alarmowych oraz zdalną transmisję danych za pośrednictwem Ethernetu, Internetu lub sieci komórkowej GSM.

Ocena produktu
Moduł radiowej transmisji danych pomiędzy programem LBX a przyrządami pomiarowymi serii LB-525 w pasmie 433 MHz
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
  • dodaj swoją ocenę
  •