Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności

www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
» » » » Monitoring temperatury

Monitoring temperatury i wilgotności

Program SCADA LBX - monitoring temperatury i wilgotnościPrzepisy dotyczące zachowania warunków mikroklimatycznych w magazynach i przechowalniach wymagają rejestracji temperatury, wilgotności oraz innych parametrów klimatu przy pomocy systemów skomputeryzowanych. Systemy takie  oferuje firma LAB-EL. Poniżej przedstawiono przykładowe rozwiązania. Na zapytanie przedstawimy ofertę dostosowana do indywidualnych wymagań zamawiającego.

Nadzór temperatury i wilgotności w jednym punkcie

Rejestratory temperatury i wilgotności z zasilaniem zewnętrznym

Termohigrometr rejestrator LB-705ADo nadzoru temperatury i wilgotności w jednym punkcie najczęściej stosowany jest termohigrometr (wilgotnościomierz i termometr) LB-701 z panelem odczytowym LB-705A wyposażony w wewnętrzną pamięć rejestrującą wyniki pomiaru. Termohigrometr LB-701 posiada cylindryczną, plastikową obudowę niewielkich rozmiarów, dzięki czemu daje się łatwo umieścić w obszarze kontrolowanym. Może być np. zawieszony nad stanowiskiem metrologicznym w laboratorium albo umieszczony w komorze klimatycznej. Termohigrometr jest połączony z panelem odczytowym LB-705 kablem o długości od 1 do 15 m. Odległość ta może być zwiększona dzięki cyfrowej transmisji pomiędzy termohigrometrem LB-701, a dołączonym panelem odczytowym. Panel odczytowy jest przystosowany do zawieszenia na ścianie (np. laboratorium, komory klimatycznej itp.). Dzięki dużym, czytelnym wyświetlaczom LED wyniki pomiaru temperatury i wilgotności są widoczne z dużej odległości.
 

Rejestratory temperatury i wilgotności z zasilaniem wewnętrznym

Termohigrometr rejestrator LB-532Termohigrobarometr LB-575Termohigrometr LB-532 posiada wyświetlacz i wbudowaną pamięć wyników pomiarów oraz interfejs USB umożliwiający przepisanie wyników pomiarów do komputera PC i stworzenie protokołu pomiarów.

Do monitoringu warunków produktów w opakowaniach w magazynie lub transporcie przeznaczone są miniaturowe rejestratory temperatury LB-516T oraz rejstratory temperatury i wilgotnosci LB-516A (bez wyświetlacza).

Bateryjny rejestrator wilgotności, temperatury i cisnienia barometrycznego LB-575 z wyświetlaczem posiadaj dużą pamięć wyników pomiarów i zasilanie z wbudowanego akumulatorka.

Odczyt danych z tych rejestratorów następuje po podłączeniu ich do portu USB komputera PC. Program do odczytu pozwala na przedstawienie wyników pomiarów w postaci tabel., wykresów i protokołów.
  

Świadectwa wzorcowania


Wszystkie powyższe przyrządy pomiarowe do monitoringu temperatury i wilgotności mogą być dostarczone ze świadectwem wzorcowania z akredytowanego Laboratorium Wilgotności, Temperatury i Ciśnienia LAB-EL.