www.label.pl | LAB-EL Elektronika Laboratoryjna
Elektronika Laboratoryjna

Bezprzewodowy termohigrometr, rejestrator temperatury i wilgotności LB-518 BLE-LOGGER

  • temperatura, wilgotność względna
  • rejestrator temperatury i wilgotności,
  • termometr, higrometr (wilgotnościomierz)
  • rejestrator (termograf i higrograf),
  • Bluetooth Low Energy (BLE)
  • zasilanie bateryjne
  • małe rozmiary, wytrzymałość mechaniczna
  • aplikacje: zimny łańcuch dostaw, archiwa, laboratoria, przemysł, farmacja, biurowce
Bezprzewodowy rejestrator temperatury i wilgotności LB-518 BLE-LOGGER

Opis bezprzewodowego rejestratora temperatury i wilgotności

Termohigrometr LB-518 BLE-LOGGER jest miniaturowym bezprzewodowym rejestratorem wilgotności względnej i temperatury. Rejestrator wyposażony jest w bezprzewodowy interfejs radiowy BLE. Jest zasilany z wewnętrznej wymienialnej baterii 3 V typu CR2450. Termohigrometr LB-518 BLE-LOGGER wykorzystuje do pomiaru temperatury i wilgotności zintegrowany czujnik wilgotności i temperatury wysokiej klasy.

Termohigrometr-rejestrator LB-518 BLE-LOGGER wyposażony jest w dużą pamięć do przechowywania 15 tysięcy wyników pomiarów temperatury i wilgotności. Dane są zapisywanie w pamięci  "z nadpisywaniem" co oznacza, że po zapełnieniu pamięci kasowane są najstarsze zapisy. Rejestrator umożliwia również ustawienie progowych wartości temperatury i wilgotności, przekroczenie których będzie  sygnalizowane.

    W typowym zastosowaniu termohigrometr-rejestrator LB-518 BLE-LOGGER prowadzi pomiary i rejestrację do pamięci co ustalony przez użytkownika czas (typowo co 1 minutę, opcjonalnie co 5, 15, 30 albo 60 minut).

Co zadany czas rejestrator uruchamia interfejs BLE i nawiązuje połączenie z zewnętrznym odbiornikiem, którym w typowych zastosowaniach jest dowolny telefon lub tablet z systemem Android 5.0 (lub nowszym). Wysłane przez termohigrometr-rejestrator LB-518 BLE-LOGGER dane sa odbierane poprzez interfejs Bluetooth 4.0 telefonu wyposażonego w odpowiednia aplikację, która odczytuje informacje o bieżącym pomiarze temperatury, wilgotności względnej oraz informacje o statusie technicznym rejestratora (dane identyfikacyjne, stan zużycia baterii). Na żądanie można odczytać z pamięci rejestratora zebrane archiwalne wyniki pomiarów temperatury i wilgotności. 

Do odczytu bieżących i zarejestrowanych w pamięci danych z termohigrometru-rejestratora LB-518 BLE-LOGGER przeznaczone są specjalistyczne aplikacje na system Android:

Termohigrometr-rejestrator LB-518 BLE-LOGGER podczas pracy nie powinien znajdować się w pobliżu metalowych powierzchni lub wewnątrz metalowych pojemników, bo może to znacznie ograniczyć zasięg łączności z odbiornikiem.

Świadectwo wzorcowania bezprzewodowego rejestratora temperatury i wilgotności

Każdy bezprzewodowy termohigrometr (termometr i higrometr), stosownie do zamówienia, może posiadać indywidualne świadectwo wzorcowania z Akredytowanego Laboratorium Wzorcującego LAB-EL.

Zastosowanie bezprzewodowego rejestratora temperatury i wilgotności

Bezprzewodowy rejestrator temperatury i wilgotności LB-518 BLE-LOGGERTermohigrometr-rejestrator LB-518 BLE-LOGGER jest przeznaczony do kontroli i dokumentowania przebiegu procesów technologicznych w zakładach produkcyjnych i magazynach, w szczególności branży farmaceutycznej, medycznej i spożywczej, gdzie wymagany jest nadzór nad towarami wrażliwymi na temperaturę lub wilgotność. Jest szczególnie przydatny dla spełnienia wymogów kontroli jakości produkcji ISO, HACCP i GMP w przemyśle spożywczym oraz przemyśle farmaceutycznym. Może służyć do kontroli temperatury i wilgotności w samochodach, w przesyłkach, w aptekach, w magazynach, na stacjach SANEPID - np podczas transportu i przechowywania szczepionek i leków.

Dane techniczne

POMIAR TEMPERATURY
Niepewność pomiaru temperatury
 +/- 0,2 °C   +/- 1 ostatnia cyfra
Zakres pomiaru  -25..+65 °C  zakres pomiaru jest ograniczony przez zakres temperatur pracy baterii CR2450
Rozdzielczość pomiaru  0,1 °C
POMIAR WILGOTNOŚCI
Niepewność pomiaru wilgotności
 +/- 3,0 % w zakresie 35...95 %, +/- 1 ostatnia cyfra
 +/- 6,0 % poza zakresem 35...95 %
Zakres pomiaru wilgnotności
 0..100 % dla temperatur do +40 °C
 0..70 % dla temperatur do +65 °C
Rozdzielczość pomiaru  0,1 %  
PAMIĘĆ  POMIARÓW, KOMUNIKACJA
Pojemność pamięci  15000 rekordów
 wilgotność i temperatura
Interfejs BLE
 2,4 GHz
 współpracuje z telefonami z interfejsem
Bluetooth 4.0 lub nowszym
Maksymalny zasięg  55 m  w terenie otwartym
 25 m  zależny od lokalnych cech budynku i wyposażenia
ZASILANIE, DANE MECHANICZNE
Źródło zasilania  (*1)
 bateria 3 V
 CR2450
Czas pracy z baterii
od 6 do 12 miesięcy
Wymiary  67 x 50 x 16 mm

Materiał, stopień ochrony obudowy
 ABS  IP 30
Zakres temperatur pracy  -25..+65 °C

Uwaga (*1): Bateria nie jest objęta gwarancją


See also
Zobacz również
Termometr WiFi LB-533T Termometr WiFi LB-533T
Cztery zewnętrzne czujniki Pt1000, dwa wejścia do kontroli otwarcia drzwi, kontrola zasilania innych urządzeń (np. lodówek). Wyświetlacz LCD, interfejs WiFi, interfejs USB, wymienialne baterie, duża pamięć rejestracji. Idealny do monitorowania temperatury przechowywania szczepionek, leków, próbek, dla SANEPID, szpitali, przychodni ZOZ, laboratoriów!
Termohigrometr WiFi LB-523 Termohigrometr WiFi LB-523
Wyświetlacz LCD, interfejs WiFi, interfejs USB, wymienialne baterie, duża pamięć rejestracji
TRANS-LOGGER TRANS-LOGGER
System TRANS-LOGGER jest zestawem urządzeń i oprogramowania służącym do dokumentowania warunków transportu, kontrolując temperaturę i otwarcie drzwi. Jest niezbędnym wszędzie tam, gdzie nadzorowany jest łańcuch zimnych dostaw produktów wrażliwych na temperaturę, tzw. cold chain. Bezprzewodowa łączność z czujnikami, 4 czujniki temperatury i otwarcia drzwi, raporty warunków dostawy na drukarkę, raporty CSV i PDF wysyłane mejlem z rejestratora kierowcy, lokalizacja GPS, transmisja GSM do centralnej bazy danych
TRANS-LOGGER-B TRANS-LOGGER-B
System TRANS-LOGGER-B jest zestawem urządzeń i oprogramowania na smartfon Androidowy służącym do dokumentowania warunków transportu, kontrolujący temperaturę i wilgotność względną jednocześnie nawet w 30 punktach przestrzeni ładunkowej lub w poszczególnych paczkach. Jest niezbędnym wszędzie tam, gdzie nadzorowany jest łańcuch dostaw produktów wrażliwych warunki klimatyczne.
Ocena produktu
LB-518
Termohigrometr LB-518 BLE-LOGGER jest miniaturowym rejestratorem wilgotności i temperatury, odczyt danych smartfonem ANDROID z interfejsem Bluetooth
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
  • dodaj swoją ocenę
  •