www.label.pl | LAB-EL Elektronika Laboratoryjna
Elektronika Laboratoryjna

Światłomierz, luksomierz, fotometr - miernik promieniowania słonecznego LB-900


 • funkcje: miernik promieniowania słonecznego
 • typ: luksomierz, światłomierz, fotometr
 • pomiar: natężenia promieniowania, pomiar światła
 • szeroki zakres temperatur pracy
 • dwuprzewodowe połączenie
 • transmisja wyników na duże odległości 
 • współpraca z czujnikami promieniowania:
Pyranometr - miernik promieniowania słonecznego LB-900

Opis światłomierza (luksomierza, fotometru) LB-900

Światłomierz (luksomierz, fotometr) LB-900 jest przeznaczony do pomiaru natężenia promieniowania słonecznego w zakresie widmowym odpowiadającym zakresowi oka ludzkiego. Światłomierz (luksomierz, fotometr) LB-900 składa się z mikroprocesorowego układu pomiarowego oraz z wewnętrznego czujnika promieniowania - fotodiody krzemowej. Światłomierz (luksomierz, fotometr) LB-900 jest urządzeniem stacjonarnym, o niewielkich rozmiarach, zasilanym z zewnętrznego źródła.

Światłomierz (luksomierz, fotometr) LB-900 wykorzystuje wbudowaną fotodiodę krzemową, natomiast światłomierz w wersji LB-901/LB-902 wykorzystuje zewnętrzne czujniki promieniowania produkcji firmy Kipp & Zonen. Pomiar światła jest dokonywany przetwornikiem analogowo-cyfrowym o wysokiej dokładności. Na podstawie zmierzonego napięcia z wewnętrznego czujnika promieniowania oraz cyfrowych danych kalibracyjnych zapamiętanych podczas wzorcowania w pamięci przyrządu, mikroprocesor wbudowany w przetwornik oblicza aktualny wynik pomiaru natężenia promieniowania.

Światłomierz (luksomierz, fotometr) LB-900 jest wyposażony w cyfrowy interfejs prądowy S300 o przebiegach czasowych zbliżonych do standardu RS232C. Interfejs ten, oprócz transmitowania danych, służy także do zasilania pyranometru - wykorzystując do tego celu dwuprzewodową linię (np. typu telefonicznego), przy czym biegunowość dołączenia przewodów interfejsu jest dowolna.

Za pomocą interfejsu miernik promieniowania światłomierz (luksomierz, fotometr) LB-900 może być dołączony do dowolnego systemu rejestracji (zbierania danych), np. za pomocą konwertera LB-371 do interfejsu RS232C lub za pomocą  konwertera LB-375 do interfejsu USB dowolnego komputera, do stacji meteorologicznej LB-741 albo do koncentratorów z interfejsem Ethernet: LB-489 lub rejestratora LB-480. Umożliwia to zdalne i automatyczne zbieranie danych pomiarowych z miernika promieniowania słonecznego światłomierza LB-900, rejestrację, archiwizacje i wizualizację zebranych danych z wykorzystaniem programu LBX.

Światłomierz (luksomierz, fotometr) LB-900 nie posiada mechanicznych elementów kalibracyjnych (np. potencjometrów). Kalibracja światłomierza (luksomierza, fotometru) LB-900 polega na przesłaniu przez interfejs cyfrowy do nieulotnej pamięci przyrządu danych kalibracyjnych uzyskanych we wzorcowych warunkach oświetlenia. Gwarantuje to wygodę i wysoką dokładność kalibracji oraz stabilność pomiaru światła  przez światłomierz w czasie.

Elektronika miernika promieniowania światłomierz (luksomierza, fotometru) LB-900 jest zalewana masą silikonową, co czyni go odpornym na przebywanie w warunkach otwartej przestrzeni.

Dane techniczne światłomierza (luksomierza, fotometru) LB-900

PARAMETRY POMIAROWE
 Zakres pomiaru  0...2000 W/m2
 Dokładność  5 %
 Rozdzielczość pomiaru  0,1 W/m2
 Zakres widmowy  450...650 nm (odpowiadający zakresowi oka ludzkiego)
WARUNKI PRACY
 Temperatura -40...+85 °C
 Wilgotność 0...100 %
ZASILANIE
zakres napięć 8..24 V DC  
pobór prądu 4 mA średnio
25 mA maksymalnie

INTERFEJS

 • Parametry transmisji: czasowe zgodne z RS232C, 300 bps, 7 bitów informacyjnych, bez kontroli parzystości, 1 bit stopu pracujący w standardzie tzw. cyfrowej pętli prądowej .

WYMIARY ZEWNĘTRZNE

 • Obudowa aluminiowa lakierowana, wymiary zewnętrzne: 120 x 65 x 45 mm.

Inne czujniki promieniowania (pyranometry, luksomierze) - oferta na indywidualne zapytanie.

See also
Zobacz również
Fotometr LB-901 Fotometr LB-901
Miernik promieniowania słonecznego w różnych zakresach widmowych z wykorzystaniem różnych typów zewnętrznego czujnika promieniowania produkcji firmy Kipp & Zonen.
LB-480 LB-480
Termometr internetowy - rejestrator danych z interfejsem Ethernet i GSM/GPRS. Karta pamięci. 8 wejść: cyfrowe S300 lub analogowe (napięciowe, binarne, termistorowe, Pt1000). Wkładki dodatkowych opcji: RS-232, RS-485, USB. Obsługa dowolnego czujnika z interfejsem S300. Obsługa protokołów: IPv4, IPv6, HTML, JSON, XML, SNMP, MODBUS/TCP. Samodzielna sygnalizacja alarmów przez SMS-y, e-maile i przekaźniki. Oprogramowanie SCADA LBX.
Program LBX Program LBX
SCADA LBX - system monitoringu klimatu. Rejestracja temperatury, wilgotności i innych. Wykresy, raporty, alarmowanie SMS, GSM, obsługa czujników
Ocena produktu
Światłomierz, luksomierz, fotometr - miernik promieniowania słonecznego LB-900.
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
 • dodaj swoją ocenę
 •