Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Laboratorium LAB-EL
Kategoria Laboratorium LAB-EL

Laboratorium wzorcujące przyrządy pomiarowe

Laboratorium Wilgotności, Temperatury i Ciśnienia LAB-EL zostało wyodrębnione z firmy LAB-EL Elektronika Laboratoryjna Sp. J. w celu lepszego sprostania oczekiwaniom naszych Klientów. Do podstawowych zadań Laboratorium należy:

  • świadczenie usług wzorcowania i adiustacji przyrządów pomiarowych – termometrów, higrometrów, psychrometrów, barometrów, komór klimatycznych, kamer termowizyjnych, anemometrów i innych – w zakresie akredytacji udzielonej przez Polskie Centrum Akredytacji (Certyfikat akredytacji nr AP 067),
  • świadczenie usług wzorcowania i adiustacji przyrządów pomiarowych – czujników termoelektrycznych z metali szlachetnych i nieszlachetnych oraz innych – poza zakresem akredytacji,
  • wystawianie świadectw wzorcowania (kalibracji, legalizacji, atestów) na życzenie Klienta,
  • świadczenie usług badawczych pomiaru mikroklimatu.

W kolejnych zakładkach znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat poszczególnych usług świadczonych przez Laboratorium Wilgotności, Temperatury i Ciśnienia LAB-EL. Posiadamy liczne certyfikaty oraz spełniamy szereg polskich i europejskich norm, dzięki czemu możemy zagwarantować naszym Klientom wysoką jakość oferowanych usług wzorcujących oraz badawczych.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług Laboratorium Wilgotności, Temperatury i Ciśnienia LAB-EL. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące działalności naszego laboratorium, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym działem obsługi Klienta. Zachęcamy również do udziału w badaniu satysfakcji Klienta z usług świadczonych przez nasze laboratorium.

Laboratorium wzorcujące

Laboratorium - wzorcowanie

Akredytowane wzorcowanie termometrów, higrometrów, termohigrometrów, anemometrów, psychrometrów, pirometrów, kamer termowizyjnych, barometrów, ciśnieniomierzy różnicowych, komór klimatycznych oraz cieplarek.

Laboratorium badawcze

Laboratorium - badania

Akredytowane pomiary klimatu i mikroklimatu pomieszczeń przemysłowych, magazynów, środków transportu, biur, laboratoriów itp.

Stwierdzanie zgodności

Stwierdzanie zgodności z wymaganiami

Metoda zatwierdzania zgodności wyników wzorcowania ze specyfikacjami lub wymaganiami urządzeń pomiarowych na podstawie normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 i przewodnika ILAC-G8:09/2019.

Komory klimatyczne

Wzorcowanie komór klimatycznych, termostatów, łaźni wodnych

Wykonujemy wzorcowanie zarówno stacjonarnie (wzorcowanie w siedzibie Laboratorium), jak i wyjazdowo (wzorcowanie w miejscu uzgodnionym z klientem). Ofertę na usługi wzorcowania komór i termostatów jest przedstawiana po szczegółowym uzgodnieniu z klientem miejsca i zakresu usług.

Termometry szklane

Wzorcowanie temometrów szklanych cieczowych

Od kwietnia 2022 roku Laboratorium Wilgotności, Temperatury i Ciśnienia LAB-EL rozszerzyło swój zakres akredytacji o wzorcowanie termometrów szklanych cieczowych w zakresie temperatur od -50°C do 150°C.

Wzorcowanie anemometrów

Wzorcowanie anemometrów w laboratorium

Wszelkie przyrządy pomiarowe, w tym anemometry, w celu potwierdzenia prawidłowości ich wskazań, poddawane są procedurom wzorcowania realizowanym w akredytowanych laboratoriach pomiarowych. Laboratorium LAB-EL zgłosiło w 2014 roku do akredytacji w PCA stanowisko do wzorcowania anemometrów.