Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Wg klucza » Obszary zastosowań » Mikroklimat w serwerowni

Utrzymywanie korzystnych parametrów powietrza w serwerowni

Kontrola mikroklimatu w serwerowni

Mikroklimat w serwerowni

Utrzymanie właściwych warunków klimatycznych w serwerowni pozwala na zabezpieczenie sprzętu IT przed niekorzystnymi warunkami pracy, wpływając pozytywnie na jego żywotność. Kontrola mikroklimatu dla serwerowni obejmuje przede wszystkim pomiar temperatury i wilgotności. Właściwa temperatura otoczenia ułatwia prawidłowe odprowadzenie ciepła i ochronę urządzeń elektromechanicznych – dysków HDD, akumulatorów czy kondensatorów elektrolitycznych – przed przegrzaniem. Utrzymanie prawidłowej wilgotności powstrzymuje z kolei proces korozji oraz rozwoju zanieczyszczeń biologicznych takich jak grzyby. Istotnym czynnikiem zagrożenia dla sprzętu jest również woda – czy to z pękniętej instalacji hydraulicznej, czy z klimatyzatora.

ClimateLogger Dataroom – nadzór temperatury i wilgotności w serwerowni 

System ClimateLogger Dataroom bazuje na czterowejściowym module do nadzoru temperatury i wilgotności w serwerowni. Opcjonalnie możliwe jest podłączenie czujnika zalania. Moduł przeznaczony jest do podłączenia w sieci Ethernet. Wspiera SNMP, www, JSON, XML.

ClimateLogger Industrial - wieloczujnikowy

System ClimateLogger Industrial jest bardziej rozbudowaną alternatywą dla ClimateLogger Dataroom. Składa się z modułów, do których można podłączyć do 17 czujników. Moduł może rejestrować dane w wewnętrznej pamięci.

Monitorowanie i alarmowanie

Moduły pomiarowe ClimateLogger Dataroom i Industrial udostępniają w sieci dane pomiarowe dla przeglądarek www. W systemach IT dane mogą być pobierane w XML-u oraz JSON-ie. Wspierane są przesłania SNMP oraz pułapki SNMP TRAP.

Moduł pomiarowy systemu ClimateLogger Industrial umożliwia podłączenie sygnalizatora alarmowego przez wyjście przekaźnikowe.