Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Przyrządy » Transmisja danych » Separatory LB-300

Separatory galwaniczne serii LB-300

Opis

Separatory galwaniczne serii LB-300 LAB-EL zapewniają stałoprądową izolację pomiędzy urządzeniami informatycznymi wyposażonymi w tradycyjny interfejs napięciowy RS232C. Separatory transmitują dwukierunkowo informacje pomiędzy zaciskami TxD i RxD po linii czterożyłowej. Separatory instaluje się po 2 sztuki na każde łącze RS232C - jeden od strony komputera (serwera) i jeden od strony terminala.

Separatory nie wymagają zewnętrznego zasilania. Separatory są zasilane z wyjść sygnałów synchronizacji, lub gdy to nie jest możliwe, są zasilane z wyjść danych. Przy zasilaniu z wyjść synchronizacji wymagane jest, aby na wyjściach tych był stały "wysoki" poziom logiczny, któremu odpowiada zakres napięć +8...+12 V.

Separatory są wykonywane w kilku wersjach w zależności od typu współpracujących urządzeń. Różnice w konstrukcji poszczególnych wersji separatorów wynikają z odmiennego wykorzystania zacisków gniazd wyprowadzających sygnały interfejsu RS232C w terminalach i komputerach różnych producentów. Ze względu na występujące różnice prosimy o załączanie do zamówienia dokładnego opisu wyprowadzeń złącz interfejsów RS232C w urządzeniach oraz typu złącz ("żeńskiego - "F" lub "męskiego" - "M").

Możliwe jest rozszerzenie oferty typów separatorów zgodnie z sugestiami zamawiającego.

DANE TECHNICZNE
napięcie izolacji 400V
zasięg transmisji 500 metrów
szybkość transmisji do 38400 bps
linia transmisyjna dwie skrętki (np. kabel YTKSYekp-2x2x0,5)
rezystancja strat linii nie więcej niż 200ohm na każdy przewód linii
wymiary zewnętrzne poniżej 65x55x18 mm.