Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Przyrządy » Transmisja danych » Ochronnik LB-340

Ochronnik LB-340


  • zabezpieczenia odgromowe instalacji pomiarowych
Ochronnik LB-340

UWAGA: Ochtonnik LB-340 został wycofany z oferty i zastąpiony przez  LB-341

Opis

Ochronnik LB-340 zabezpiecza urządzenia elektroniczne przed skutkami przepięć i przetężeń impulsowych lub ciągłych pochodzących od wyładowań atmosferycznych lub indukowanych z sieci energetycznej. Szczególnie narażone na takie zakłócenia są przyrządy pomiarowe zainstalowane na zewnątrz pomieszczeń (np. w wiatromierze, termohigrometry) oraz w ich linie transmisyjne. Chronione przed takimi narażeniami powinny być urządzenia zainstalowane wewnątrz pomieszczeń np. komputery, interfejsy, koncentratory, konwertery i inne urządzenia służące do zbierania danych pomiarowych.

Ochronnik zbudowany jest z elementów o dużej niezawodności i szybkim działaniu. Służy do zabezpieczenia dwuprzewodowej linii symetrycznej służącej do transmisji sygnałów o napięciu do 60V. Jest wykonany w obudowie do montażu na szynie TS35.

Instalacja

Ochronnik LB-340 należy włączyć w linię łączącą urządzenie pomiarowe (np. wiatromierz LB-746) z urządzeniem odbierającym dane w miejscu wejścia linii do budynku. Zależnie od możliwości podłączenia uziemienia ochronnik można umocować na ścianie wewnątrz lub (w dodatkowej obudowie) na zewnątrz budynku. Do zacisków oznaczonych jako 5 i 6 należy podłączyć przewody od strony wewnętrznego urządzenia, natomiast do zacisków oznaczonych jako 3 i 4 przewody od strony zewnętrznego przyrządu pomiarowego. W przypadku przewodu ekranowanego, ekran należy dołączyć do zacisku 2.  Do zacisku 1 lub 8 należy koniecznie podłączyć przewód do uziemienia o dostatecznie niskiej oporności. W przypadku złego uziemienia lub jego braku ochronnik może nie spełniać swojej roli lub ulec zniszczeniu.

Ochronnik LB-340
Ochronnik LB-340

Dane techniczne

Wytrzymałość na udary
5 kA
Napięcie statyczne zadziałania ochronnika
230 V
Czas zadziałania ochronnika
25 ns
Rezystancja izolacji
100 Mohm
Rezystancja dla jednej żyły
3 ohm
Indukcyjność w jednej  żyle
10 uH
Wymiary zewnętrzne
90 x 50 x 65 mm