Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Przyrządy » Transmisja danych » LB-501

Polskie litery LB-501 do terminali HP 700/60, HP 700/70


  • tani sposób polonizacji terminala


UWAGA: Polskie litery LB-501 zostały wycofany z oferty.

Opis

Polskie litery LB-501 do terminala Hewlett-Packard HP 700/60 i HP 700/70 są dostepne w formie cartridge'a. Po instalacji i włączeniu zasilania na ekranie powinna pojawić sie strona tytułowa z informacją o zainstalowaniu polskich liter.

Cartridge LB-501 umożliwia uzyskanie na ekranie i na klawiaturze terminala polskich liter w nastepujacych standardach:

  • w trybach pracy ANSI (VT-52...VT-320) - według standardu: "ISO-LATIN 2",
  • w trybach pracy WYSE i PC-TERM - według standardów: "IBM CODE PAGE = 852" (nazywanego rownież "IBM-LATIN 2" ) i "ISO-LATIN 2" (zgodnego z polską normą PN-93 T-42118),
  • (tylko wersja 3) ze względu na to, że w zestawie znaków ISO-LATIN-2 nie występują ramki, wersja 3 cartridge'a została przeprojektowana w taki sposób, aby przy wyborze terminala WYSE i zestawu znaków LATIN-2 możliwe było przejście w tryb graficzny przy pomocy komendy terminala WYSE, przy czym interpretacja kodów odpowiada wtedy zestawowi znaków WYSE (co umożliwia rysowanie ramek).

Użytkowanie

Polskie znaki można uzyskać na klawiaturze przy pomocy lewego klawisza "ALT". Po naciśnięciu klawisza "ALT" w linii statusowej (o ile jest wyświetlana) pojawi się napis "Polish" i następny klawisz zostanie zinterpretowany jako polska litera (klawisze: a, c, e, l, n, o, s, x, z). W przypadku naciśnięcia jednego z w/w klawiszy do systemu zostanie wysłany 8-bitowy kod, zgodnie z wybranym systemem kodowania. Jeżeli wybrany w konfiguracji generator nie zawiera polskich liter, to klawisz "ALT" działa jak w oryginalnym oprogramowaniu terminala HP - jako klawisz "COMPOSE".

Instalacja i konfiguracja

W terminalu HP 700/60 kieszeń do instalacji cartridge'a znajduje się z przodu na dole z lewej strony. Po odchyleniu do dołu ozdobnej listwy płytkę cartridge'a wkłada się elememtami do góry. UWAGA !!! Instalacja cartridge'a jest dozwolona tylko przy wyłączonym zasilaniu terminala !!!

Poprawna praca terminala wymaga właściwego skonfigurowania generatora znaków. Po ustawieniu w panelu "GLOBAL" trybu emulacji terminala funkcja "Compatibility", należy ustawić w panelu "SYSTEM" funkcję "Preferred Char Set" na wartość "IBM-852" lub "ISO LATIN-2" - stosownie do potrzeb aplikacji. Ponadto należy zapewnić, aby w panelu "KEYBRD" funkcja "Char Access" miała wartość "Compose", oraz aby transmisja była ustawiona na wersję 8-mio bitową: w panelu "SYSTEM" funkcja "Characters Mode" była równa "8-Bit" i w panelu "PORT 1" funkcja "Data Lenght" była równa "8 bits".

Znaki firmowe: HP 700/60, HP 700/70 - są znakami produktów firmy Hewlett-Packard.