Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Przyrządy » Meteorologiczne » Przenośne meteo » Kestrel 5700 i 5700 Elite

Kestrel 5700 i 5700 Elite - Anemometry wiatraczkowe, mierniki pogodowe z balistyką

Anemometr wiatraczkowy Kestrel 5700 - miernik pogodowy z balistyką
 • Turbinkowy miernik przepływu powietrza
 • Wbudowany kalkulator funkcji balistycznych
 • Pomiary atmosferyczne:
  • Wysokość
  • Ciśnienie barometryczne
  • Wiatr boczny
  • Wysokość gęstościowa
  • Temperatura punktu rosy
  • Kierunek (kierunek wiatru)
  • Wiatr przeciwny/od tyłu
  • Wskaźnik stresu cieplnego (HSI)
  • Wilgotność względna
  • Aktualne ciśnienie powietrza (bez redukcji)
  • Temperatura
  • Temperatura mokrego termometru (psychrometryczna)
  • Temperatura odczuwalna
  • Prędkość wiatru
 • Rejestracja wyników
 • Czytelny wyświetlacz LCD
 • Wodoodporny - IP67
 • Zasilanie bateryjne

Prezentacja anemometru Kestrel 5700 i 5700 Elite - mierniki pogodowe z wbudowanym kalkulatorem balistycznym

Kestrel 5700 Weather Meter z Applied Ballistics jest miernikiem atmosferycznym i balistycznym nowej generacji. Kestrel 5700 jest nieocenionym, bogatym w funkcje kalkulatorem balistycznym. Jest równie precyzyjny, niezawodny i wszechstronny, jak oryginalny Kestrel 5700 Weather Meter. Kalkulator balistyczny eliminuje ze strzelania długodystansowego element przypadku i staje się idealnym towarzyszem strzelców i myśliwych, operujących w zakresie prędkości naddźwiękowych.

Nowa platforma Kestrel 5 Series ma wiele nowych funkcji i opcji. W porównaniu do modelu Kestrel 4500 zwraca uwagę większy ekran, z wyższym kontrastem i rozdzielczością oraz bardziej czytelną czcionką. Kestrel serii 5 posiada również dwubarwne podświetlenie, bardzo mocne szkiełko z poliwęglanu i zasilanie z baterii AA. Opcjonalnie dostępna jest bezprzewodowa łączność LiNK z iOS i Androidem oraz wsparcie aplikacji. Jak wszystkie mierniki Kestrel,

Kestrel 5700 jest odporny na uderzenia, kurz i wodę i może być użytkowany w najtrudniejszych warunkach - wszędzie tam, gdzie odważysz się strzelać lub polować. Duży wybór futerałów pozwala dopasować ochronę do konkretnego zastosowania.

Kupując Kestrel 5700 z LiNK otrzymujesz wydajną aplikację Kestrel LiNK Ballistics za darmo. Twórz i zarządzaj profilami broni/amunicji i pobieraj je na urządzenie Kestrel 5700, zanim ruszysz w teren. Na strzelnicy lub w przyrodzie możesz umieścić Kestrel 5700 na statywie, korzystając z opcjonalnego uchwytu Kestrel Vane Mount, i za pomocą aplikacji szybko dostosować odległość celu, wziąć korektę na wiatr i obejrzeć kalkulacje balistyczne bez zmiany pozycji strzeleckiej. To tak, jakbyś w trakcie oddawania strzału miał obok siebie meteorologa i balistyka.

Urządzenia z LiNK można bezprzewodowo parować z kompatybilnymi z LiNK dalmierzami laserowymi, jak Bushnell Elite 1 Mile CONX i efektywnie wykorzystać parametry celu do analizy balistycznej, w mgnieniu oka otrzymując precyzyjne dane.

Made in USA

Oprócz funkcji kalkulatora balistycznego, Kestrel 5700 może również służyć jako miernik wszystkich podstawowych warunków atmosferycznych: prędkości i kierunku wiatru, temperatury, wilgotności, indeksu cieplnego, ciśnienia i wysokości. W połączeniu z uchwytem Vane Mount, Kestrel Elite staje się kompaktową, łatwą w montażu stacją meteorologiczną. Dane można bezprzewodowo przesyłać do urządzeń przenośnych dzięki komunikacji LiNK oraz aplikacji Kestrel LiNK, albo do PC/MAC korzystając z klucza sprzętowego USB Kestrel LiNK Dongle lub wodoodpornego kabla transferu danych USB  (oba dostępne oddzielnie).

Urządzenia Kestrel zostały przetestowane w najtrudniejszych warunkach na planecie przez żołnierzy amerykańskich sił specjalnych, strażaków (również tych skaczących na spadochronach), uczestników ekspedycji na Mount Everest, mechaników na pit-stopach, i w innych okolicznościach wymagających posiadania precyzyjnych danych atmosferycznych. Jeśli w trakcie huraganu spotkasz meteorologa, na pewno będzie miał przy sobie sprzęt Kestrel. Dzięki Kestrel 5700 masz w ręku precyzyjne dane do oddania strzału i dane atmosferyczne, dostępne zawsze i w każdych warunkach

Główne cechy anemometrów wiatraczkowych Kestrel 5700 i 5700 Elite

 • Korzysta z ulepszonego kalkulatora Applied Ballistics G1/G7, z obliczeniami korekcji dla skoku aerodynamicznego, efektu żyroskopowego i efektu Coriolisa, pozwalając precyzyjnie strzelać z dużej odległości.
 • Wprowadzenie prędkości wylotowej pocisku umożliwia precyzyjny pomiar prędkości bez użycia chronografu.
 • Opcja łączności LiNK oparta na Bluetooth Smart® zapewnia bezprzewodową komunikację z komputerem i urządzeniami przenośnymi oraz integrację z dalmierzami laserowymi kompatybilnymi z LiNK, zapewniając większą prędkość i precyzję. (Uwaga: LiNK Dongle dostępne oddzielnie)
 • Wybór jednostek do kalkulacji (Mils, MOA lub kliknięcia) - działa z każdą bronią i lunetą.
 • Tryb pogody obejmuje wszystkie pomiary atmosferyczne oraz możliwości urządzenia Kestrel 5500 Weather Meter w zakresie zapisu i tworzenia wykresów, w tym prędkość i kierunek wiatru, wiatr boczny, wilgotność, ciśnienie i wysokość.
 • Duży, kontrastowy ekran o wysokiej rozdzielczości, czytelny nawet w pełnym słońcu. Można wybrać standardowy biały kolor podświetlenia lub tryb czerwony.
 • Aplikacja Kestrel LiNK for Ballistics na iOS i Android to łatwe zarządzanie bronią i tworzenie kopii zapasowych.
 • Solidny (test na upadek zgodnie z normą MIL-STD-810G), wodoodporny (klasa ochrony IP67) i nietonący.
 • W zestawie futerał ochronny, taśma na szyję i bateria litowa AA.
 • Gwarancja.
 • Dzięki zakupieniu uaktualnienia firmware (dostępne wkrótce!), można zmienić Kestrel 5700 w kompletny, bardziej zaawansowany Kestrel Elite.

Pomiary i funkcje dla anemometru Kestrel 5700 i 5700 Elite

Tabela porównania funkcji
5700 5700 Elite
 Cechy szczegółowe
 Modele oporu G1/G7
+
+
 Korekcja skoku aerodynamicznego
+
+
 Korekcja efektu żyroskopowego
+
+
 Korekcja efektu Coriolisa
+
+
 Kalibracja współczynnika opadania pocisku

+
 Własne modele oporu Applied Ballistics

+
 Funkcje użytkowe
 Łączność z dalmierzem kompatybilnym z LiNK
+
+
 Kalibracja prędkości wylotowej pocisku
+
+
 Szacunek odległości do celu
+
+
 Profile broni i pocisku
3
30
 Cele
1
10
 Tabela danych balistycznych
Podstawowe
Rozszerzone
 Karta odległości

+
 Karta celów

+
 Cechy aplikacji Kestrel LiNK Ballistics
 Zdalny podgląd danych
+
+
 Wczytanie profilu broni i pocisku
+
+
 Baza danych pocisków Applied Ballistics G1/G
+
+
 Widok kilku celów

+
 Własne modele oporu Applied Ballistics Litz

+

Jakie nowości kryje anemometr Kestrel serii 5700 i Elite - miernik pogodowy z wbudowanym kalkulatorem balistycznym?

Kestrel LiNK dla urządzeń mobilnych   

Aplikacje na Android i iOS pozwalają mieć wszystkie kluczowe dane zawsze pod ręką i dostępne w czasie rzeczywistym z odległości do 30 metrów. Kestrel LiNK to również łatwy eksport danych, alerty dla wartości granicznych i prosta aktualizacja firmware.

Łączność bezprzewodowa LiNK oparta na Bluetooth Smart

Efektywna i prosta w obsłudze współpraca z urządzeniami przenośnymi iOS i Android, jak również komputerami Windows i Mac. (Komputer wymaga opcjonalnego klucza sprzętowego Kestrel USB Dongle.)

Kabel transferu danych USB

Cienki, lekki, wodoodporny kabel pozwala podłączyć urządzenie do komputera Windows lub Mac celem szybkiego wczytania danych i aktualizacji firmware. Kompatybilność z każdym modelem serii Kestrel 5.

Kompaktowe, ale solidne mocowanie do statywu

Mały, bezpieczny i mocny uchwyt z chorągiewką pozwala zamienić każde z urządzeń serii Kestrel 5 w przenośną stację meteorologiczną, zawsze skierowaną na wiatr. (W zestawie z wybranymi modelami, albo dostępne oddzielnie.)

Duży, kontrastowy ekran

Informacje i tekst na ekranie są lepiej widoczne i łatwe w odczycie w każdych warunkach, nawet w pełnym słońcu. Ekran o wysokiej rozdzielczości jest przyjazny dla oczu, pozwala odczytać więcej informacji po wprowadzeniu własnych ustawień, oraz wyświetlić wykresy i diagramy, nie powodując zmęczenia wzroku.

Dwubarwne podświetlenie

Można wybrać standardowy biały kolor podświetlenia lub czerwony tryb nocny (NV). Czerwone podświetlenie NV korzysta z fal o długości niezakłócającej obserwacji otoczenia, jednocześnie pozwalając użytkownikowi pozostać niewidocznym.

Bezpieczna pokrywa baterii

Duża pokrywa z uszczelką O-ring ułatwia wymianę baterii bez użycia narzędzi.

Odporne na pęknięcia i zarysowanie szkiełko

Sztywne szkiełko z poliwęglanu z ochroną przed zarysowaniem zapobiega uszkodzeniu ekranu.

Ochrona antykorozyjna komory baterii

Bateria jest odizolowana od elektroniki, co zmniejsza ryzyko uszkodzeń w przypadku wycieku baterii. (Uwaga - aby uniknąć wycieku zaleca się stosowanie baterii litowych AA.)

Intuicyjny interfejs obsługi

Ikony nawigacyjne, intuicyjna klawiatura i duży wybór języków zapewniają bezproblemową obsługę urządzenia Kestrel.

SHOT Show 2016

Dyrektor generalny Nielsen-Kellerman, Alix James omawia zmiany i usprawnienia nowych mierników Kestrel 5 Series Ballistics Meter (film).

Gdzie znajduje zastosowanie anemometr Kestrel 5700 i Elite z  balistyką?

 • Łowiectwo
 • Ochrona porządku publicznego
 • Wojsko
 • Strzelectwo precyzyjne i sportowe

Współpraca / Kompatybilne aplikacje:

Kestrel LiNK dla Windows & Mac

Kestrel - współpraca i kompatybilne aplikacje

Prosta komunikacja z komputerami Windows i Mac dzięki opcjom wykorzystania LiNK, USB Dongle lub kabla transferu danych USB. Pobieranie danych do podglądu, analiza i archiwizacja.  Umożliwia aktualizację firmware urządzeń serii Kestrel 5.

Kestrel LiNK dla iOS & Android

Bezprzewodowe łączenie z urządzeniami iOS i Android.  Znajdując się w zasięgu możesz zobaczyć pomiary na żywo, ustawić alerty na ekranie i pobierać dane.  Dane z rejestru można przeglądać, analizować, archiwizować i dzielić się nimi przez email, Facebook lub Twitter.  Umożliwia aktualizację firmware urządzeń serii Kestrel 5. UWAGA:  Zasięg do 30 metrów bez przeszkód, na przykład ścian.

Oznaczenie poszczególnych wersji anemometru Kestrel z balistyką:

 • Kestrel 5700 Weather Meter z Applied Ballistics: 0857BLTAN
 • Kestrel 5700 Weather Meter z Applied Ballistics, LiNK i uchwytem obrotowym Vane Mount: 0857SLVBRN
 • Kestrel 5700 Elite Weather Meter z Applied Ballistics i LiNK (pomarańczowy): 0857ALBLZ
 • Kestrel 5700 Elite Weather Meter z Applied Ballistics i LiNK (czarny): 0857ALBLK
 • Kestrel 5700 Elite Weather Meter z Applied Ballistics i LiNK (oliwkowy): 0857ALOLV
 • Kestrel 5700 Elite Weather Meter z Applied Ballistics i LiNK (jasnobrązowy): 0857ALTAN

W zestawie anemometru Kestrel:

 • Taśma na szyję
 • 2 baterie litowe AA (średni czas pracy 400 godzin)
 • Futerał ochronny ze ściągaczem
 • Certyfikat zgodności (z kompletną specyfikacją)
 • Instrukcja obsługi
 • Gwarancja

Wyposażenie opcjonalne anemometru Kestrel

Wiatraczek wymienny do KestrelaDodatkowy
wymienny
wiatraczek
Torba do paskaTorba taktyczna


Kabel transmisji USB do Kestrela seri 5Kabel
transmisji USB
do Kestrela seri 5
Kestrel 5 LiNK Dongle do Kestrela seri 5Kestrel 5
LiNK Dongle
 do PC lub Mac
Uchwyt obrotowy z torba do Kestrela seri 5Uchwyt obrotowy
z torbą
do Kestrela seri 5

Dane techniczne anemometru Kestrel

POMIAR PRĘDKOŚCI POWIETRZA
 Zakres pomiaru 0,6...40 m/s 
 Niepewność pomiaru (dla składowej w osi przyrządu) +/- 5% odczytu +/- 0,2 m/s (w zakresie 0,4...40 m/s)
 Zaniżenie wskazań dla wiatru 
odchylonego od osi przyrządu
-1% dla odchylenia o 5°
-2% dla odchylenia o 10°
-3% dla odchylenia o 15°
 Dryft kalibracji <2% po 100 godzinach pracy 
przy prędkości 7 m/s
 Rozdzielczość pomiaru 0,1 kt, m/s, km/h, mph 
1 ft/min do 1999 ft/min
10 ft/min od 2000 ft/min
1 Beaufort 0...12 B
 Odczyt wyniku pomiaru prędkości bieżącej średnia z ostatnich 3 sekund
średniej średnia od chwili włączenia zasilania
maksymalnej 3-sekundowe porywy wiatru 
od momentu włączenia zasilania
 Wybór jednostek wyniku kt (węzły), m/s, km/h, mph (mile na godzinę), ft/min (stopy na minutę), stopnie Beauforta 
POMIAR TEMPERATURY
 Zakres pomiaru temperatury powietrza -29...+70°C (wartości graniczne przez maks. 1 minutę)
 Niepewność pomiaru temperatury powietrza i temperatury odczuwalnej +/- 1°C (w zakresie -2...+70°C)
 Niepewność pomiaru temperatury punktu rosy +/- 2°C
 Niepewność pomiaru temperatury komfortu cieplnego +/- 3°C
 Rozdzielczość pomiaru 0,1°C
 Odczyt wyniku pomiaru temperatury bieżącej
odczuwalnej, temperatury komfortu
 Wybór jednostek wyniku stopnie C, F
POMIAR WILGOTNOŚCI
 Niepewność pomiaru +/- 3 % - w temperaturze 22 °C i wilgotności 57%
 Zakres pomiaru 5...95 % (bez kondensacji)
 Rozdzielczość pomiaru 0,1 %
 Dryft kalibracji +/- 2 % po 24 miesiącach
 Czas odpowiedzi 1 min. (do 20 minut przy braku przepływu powietrza)
POMIAR CIŚNIENIA ATMOSFERYCZNEGO
 Niepewność pomiaru +/- 1,5 hPa w temperaturze 25°C
 Zakres pomiaru 700...1100 hPa od 1100 hPa do 1600 hPa pomiar z większym błędem
 Rozdzielczość pomiaru 0,1 hPa w zakresie: 870... 1080 hPa
 Dryft kalibracji  +/- 1 hPa po 12 mies.
POMIAR WYSOKOŚCI
 Rozdzielczość pomiaru 1 m w zakresie: 0 ... 6000 m (dla 25 °C)
WARUNKI PRACY
 Stopień ochrony obudowy IP67  (odporny na wodę przy zanurzeniu do głębokości 1 m), pływa po wodzie
 Zakres temperatur pracy -10...+55 °C (zakres działania wyświetlacza LCD)
 Zakres temperatur przechowywania -30...+60 °C 
 Odporność na wstrząsy
MIL-STD-810g, Transit Shock, Method 516.5 Procedure IV - tylko urządzenie,
uderzenie może uszkodzić wymienny wirnik.
ZASILANIE
 Bateria 2 sztuki 1,5V typu AA Litowa
 Czas pracy z baterii 400 godzin
 Samoczynny wyłącznik zasilania po 15 minutach 
PARAMETRY MECHANICZNE
 Wymiary zewnętrzne przyrządu 127 x 45 x 28 mm 
 Waga  121 g
 Średnica wiatraczka 25 mm 

Sklep wysyłkowy

Większość mierników z naszego sklepu może posiadać świadectwo wzorcowania z akredytowanego laboratorium wzorcującego. W cenniku zawarto ceny standardowych produktów oraz usług wzorcowania. W celu złożenia zamówienia w sklepie, należy skontaktować się telefonicznie z działem handlowym LAB-EL.

Sklep prowadzi sprzedaż wysyłkową, zamówione urządzenia można także odebrać z naszego sklepu osobiście.

W naszym sklepie realizujemy indywidualne zamówienia klientów, cena urządzeń może być uzależniona na przykład od typu czujnika lub świadectwa wzorcowania.

Udzielamy rabatów na wzorcowanie kilku urządzeń tego samego typu. Inna promocja obejmuje ceny wzrorcowania kupowanych czujników pomiarowych LAB-EL.
Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu obejmującą anemometry, wiatromierze i inne urządzenia pomiarowe.

Zobacz również
Zobacz również
starstarstarstarstar
Ocena produktu
Anemometry z balistyką dla strzelectwa Kestrel 5700
Anemometry z funkcjami balistyki dla strzelectwa profesjonalnego Kestrel 5700 i 5700 Elite, z obliczeniami aerodynamicznymi, efektu żyroskopowego i Coriolisa, pozwalając precyzyjnie strzelać z dużej odległości.
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
 • dodaj swoją ocenę