Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Dokumenty » Pomoc LBX » Konfiguracja » Serwer » Klucze autoryzacyjne » Pliki

Strona pochodzi z pomocy programu LBX 4.11 do nadzoru klimatu - temperatury, wilgotności, co2, wiatru, ...
Producent urządzeń (termometry, higrometry, barometry, mierniki, rejestratory) oraz oprogramowania do monitoringu parametrów klimatu.

Do pobrania: Program LBX

Klucze autoryzacyjne - pliki

Nazwy plików kluczy

Klucze autoryzacyjne zapisane są w indywidualnych plikach, jeden klucz w jednym pliku. Pliki mają rozszerzenie .key. Nazwa pliku jest określona wyłącznie dla pliku klucza głównego: lbx.key, klucze dla urządzeń mogą mieć dowolną nazwę - program LBX czyta wszystkie pliki z podanym rozszerzeniem.
Typowo pliki kluczy dla urządzeń nazywane są w postaci lbx-typ-nr.key, gdzie typ i nr to odpowiednio typ i numer seryjny urządzenia dla którego wystawiony został klucz.

Lokalizacja plików kluczy

Program LBX czyta wszystkie pliki z rozszerzeniem .key znajdujące się w podkatalogu keys w katalogu instalacyjnym programu. W czasie instalacji programu, jeżeli wraz z programem instalacyjnym w tym samym katalogu znajdowały się jakiekolwiek pliki z rozszerzeniem .key, zostają one automatycznie przekopiowane do tego katalogu i są widziane już później przez program. Klucze można również zamieścić w tym katalogu w dowolnym późniejszym momencie - wymaga to jednak restartu programu aby zostały one wczytane (w przypadku osobnego serwera wymagany jest restart tego serwera).

Format plików

Plik z kluczem autoryzacyjnym składa się z dwóch części: pierwsza część zawiera właściwy klucz w postaci ciągu cyfr i liter. Za nimi począwszy od nowej linii znajduje się opis zawartości klucza w czytelnej postaci - pozwalający zorientować się w tym co zawiera klucz. Ta część ma znaczenie jedynie pomocnicze dla wygody użytkownika.