Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Dokumenty » Publikacje » Publikacje archiwalne » Regulator LB-600

Regulator PID - mikroprocesorowy sterownik LB-600


Wojciech SzkolnikowskiLAB-EL Elektronika Laboratoryjna S.J.
artykuł publikowany w piśmie POMIAR nr 3/2003
 

Regulator PID LB-600Regulator mikroprocesorowy LB-600 powstał w oparciu o doświadczenia własne oraz zebrane przez lata eksploatacji i aplikacji obiektowych, regulatorów PID oferowanych przez różnych producentów. W stosunku jednak do innych sterowników, regulator PID LB-600 oferowany przez firmę LAB-EL, posiada wiele nowych, ciekawych i często przydatnych funkcji, jakie nie występują w innych tej klasy przyrządach. Konstrukcja regulatora oparta została na elementach elektronicznych nowszych generacji, które umożliwiają większą elastyczność eksploatacyjną. Elastyczność ta to możliwość konfiguracji sterownika poprzez odpowiednią kombinację pakietów wejściowo-wyjściowych oraz załadowanie z zewnątrz (bez konieczności rozbierania przyrządu w celu wymiany oprogramowania w pamięci EPROM) odpowiedniego do realizowanych funkcji oprogramowania. Regulator LB-600 posiada oprócz klasycznych (np PID) i specjalizowanych algorytmów i funkcji sterowania, funkcje umożliwiające współpracę z czujnikami klimatu (temperatura, wilgotność, opad, itp.), a dzięki temu umożliwia realizacje regulacji wielkości fizycznych związanych z tymi pomiarami.
Niedawno zakończyły się IX Targi Automatyki i Pomiarów Automaticon, gdzie na stoisku firmy LAB-EL  prezentowany był regulator LB-600, sterujący poziomem i przepływem, w stanowisku dydaktycznym, oferowanym przez Instytut Automatyki i Robotyki Politechniki Warszawskiej. W ramach targów zorganizowane było również seminarium poświęcone regulatorowi LB-600, jego budowie, aplikacjom z jego wykorzystaniem, oprogramowaniu narzędziowemu ułatwiającemu tworzenie złożonych struktur sterowania. Firma LAB-EL wraz z Agendą wydawniczą PAK, wydała książkę poświęconą regulatorowi LB-600 w automatyzacji procesów przemysłowych, rolniczych i klimatycznych.Technika regulacji - regulator LB-600

Regulator PID - książka

Książka pt. „Technika Regulacji - Regulator LB-600” przeznaczona jest głównie dla inżynierów i techników użytkowników przemysłowej aparatury pomiarowo-regulacyjnej, dla projektantów układów automatyki wykorzystujących regulatory cyfrowe, dla użytkowników aparatury oferowanej przez firmę LAB-EL oraz dla tych wszystkich, którzy w prosty sposób chcieliby zautomatyzować swoje niewielkie procesy. W książce omówiono budowę przemysłowego regulatora LB-600, podano typowe zastosowania regulatora w instalacjach przemysłowych, przedstawiono rozbudowane funkcje przetwarzania oraz oprogramowanie narzędziowe w jakie wyposażony jest ten regulator. Omówiono sposób konfiguracji regulatora i symulacji jego pracy bez konieczności podłączenia do rzeczywistych systemów sterowania, co ułatwia przygotowanie projektu i późniejsze uruchomienie regulatorów w praktycznych aplikacjach.
Książkę zrecenzowali: prof. dr hab. inż. Leszek Trybus z Politechniki Rzeszowskiej oraz doc. dr inż. Jerzy Pułaczewski z Politechniki Warszawskiej.
Dokładne informacje na temat regulatora PID LB-600 można uzyskać w internecie pod adresem www.label.com.pl/po/rek600.html.

Regulatory PID

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych regulatorów i sterowników w atrakcyjnych cenach, w tym innych regulatorów PID i sterowników do specjalistycznych zastosowań.