Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Dokumenty » Materiały video » Mistrzostwa w lutowaniu

Nowy Mistrz Polski w Lutowaniu! – RENEX Soldering Championship 2019

W dniach 10 i 11 kwietnia 2019 roku odbyła się czwarta edycja Mistrzostw Polski w Lutowaniu – RENEX Soldering Championship. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: pierwszego dnia zawodów rywalizowali uczniowie i studenci szkół technicznych, drugiego dnia przedstawiciele firm z przemysłu elektronicznego. Zawody są stałym elementem kalendarza wydarzeń branżowych.

Mistrzostwa odbyły się w nowo powstałych przestrzeniach Centrum Technologicznego RENEX we Włocławku pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławka. Wszyscy finaliści wykazali się najwyższymi umiejętnościami, opanowaniem i wiedzą z zakresu montażu płytek PCB, a rywalizacja toczyła się do ostatnich sekund przewidzianego czasu.

Tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w Lutowaniu zdobył Adam Troszyński reprezentujący Zespół Szkół Elektrycznych z Włocławka. natomiast ostateczną rozgrywkę i tytuł Mistrza Polski w Lutowaniu 2019 wygrał nauczyciel przedmiotów zawodowych - Jakub Goławski reprezentujacy Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie.

Firma RENEX, organizator wydarzenia, jest również głównym sponsorem i organizatorem wyjazdu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata i Europy w lutowaniu, które odbędą się podczas targów PRODUCTRONICA w Monachium w listopadzie tego roku.

Uczestnicy imprezy mogli być również świadkami szczególnego wydarzenia – w ramach atrakcji dodatkowych w szranki stanęli również człowiek i robot – Mistrz Polski w Lutowaniu 2018 – Pan Michał Czerwiec z firmy BORNIKO z Radomia i Robot Lutowniczy REECO. Po ekscytującej walce osiągnięte wyniki były bardzo zbliżone powodując formalny remis. Większą precyzją wykonania wykazał się robot, mistrz potwierdził jednak swoją wysoką formę – osiągając czas 6 minut i 16 sekund – o 3 sekundy lepszy od robota. Zgodnie z decyzją sędziów zwycięzcą został ogłoszony człowiek.

Więcej na www.rsc.zone

LAB-EL wystawił także swoją ekipę zawodniczą. Nasi pracownicy stanęli również do rywalizacji w kategorii firm. Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia, którego LAB-EL był jednym ze sponsorów.