Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności

www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
» » » Do lodówek 3

Monitoring temperatury w lodówkach farmaceutycznych w dużych obiektach, dowolna ilość termometrów

Monitoring temperatury w lodówkach farmaceutycznych w dużych obiektach wykorzystuje  zarówno termometry przewodowe, jak i bezprzewodowe, przy czym możliwe są instalacje mieszane.

Termometry przewodowe są dołączone do systemu pomiarowego dwużyłowym przewodem, jednocześnie zasilającym i transmitującym pomiary, co pozwala zapomnieć o problemach zasilania bateryjnego oraz zasięgu i zakłóceniach transmisji radiowej, ale kosztem instalacji okablowania obiektu.  Najczęściej stosowane są termometry przewodowe z zewnętrznymi czujnikami: LB-710T (jedno-czujnikowy) , LB-710AT (jedno-czujnikowy z wyświetlaczem), LB-711 (ośmio-czujnikowy), LB-714 (dwu-czujnikowy z wyświetlaczem).

Czujniki przewodowe są dołączone koncentratorów danych, które jednocześnie są rejestratorami i samodzielnie potrafią sygnalizować przekroczenia ustalonych progów alarmowych. Najczęściej stosowane są koncentratory LB-480 i LB-490, z których dane są transmitowane do Serwera LBX z wykorzystaniem Internetu (interfejsem Ethernet lub telefonią komórkowej GSM).

Termometry bezprzewodowe pozwalają na prostą instalacje, bez montażu okablowania obiektu, ale kosztem okresowej wymiany baterii, co wymaga dodatkowych czynności eksploatacyjnych. Najczęściej stosowane termometry bezprzewodowe z zewnętrznymi czujnikami to: LB-523T (interfejs WiFi, jedno-czujnikowy z wyświetlaczem), LB-523TD (łącze WiFi, jedno-czujnikowy z wyświetlaczem i kontrolą otwarcia drzwi), LB-533T (interfejs WiFi, cztero-czujnikowy z wyświetlaczem i kontrolą otwarcia drzwi), LB-535T (interfejs EL-WAVE, jedno-czujnikowy z wyświetlaczem).

Termometry bezprzewodowe z interfejsem WiFi wykorzystują standardowe punkty dostępowe WiFi, co czyni instalację prostą i tanią. Dane z termometrów są transmitowane bezpośrednio do Serwera LBX.

Serwer LBX w monitoringu LAB-EL zarządza pracą całego systemu. Gromadzi dane pomiarowe i podejmuje decyzje o wysyłce powiadomień SMS i e-mail. Dane pomiarowe mogą pochodzić z termometrów znajdujących się w różnych lokalizacjach, a użytkownik może dowolnie nimi zarządzać, grupować je według swoich potrzeb i przyznawać dostęp do poszczególnych termometrów wybranym użytkownikom. Uprawnione osoby mają dostęp do danych przez stanowiska Klienta LBX lub przez przeglądarkę internetową. Klient LBX pozwala na wyświetlanie danych, wykresów, alarmów, generowanie raportów PDF z dowolnego okresu czasu oraz konfigurację alarmów dźwiękowych, optycznych, SMS, e-mail i innych.

Jeżeli ten opis jest niewystarczający, to skontaktuj się z LAB-EL, a nasz ekspert przedstawi szczegółową ofertę dostosowaną do Twoich wymagań!

Monitoring temperatury w lodówkach farmaceutycznych w dużych obiektach

Ocena produktu
Monitoring temperatury w lodówkach farmaceutycznych - duży
Monitoring temperatury w lodówkach farmaceutycznych w dużych obiektach, termometry przewodowe i bezprzewodowe, zgodny z GDP, GMP
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
  • dodaj swoją ocenę