Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Przyrządy » Rejestratory danych » Temperatura » Termometr WiFi LB-523T

LB-523T - Bezprzewodowy termometr WiFi, rejestrator

Bezprzewodowy termometr WiFi LB-523T, bezprzewodowy rejestrator WiFi
 • Precyzyjny termometr
 • Rejestrator temperatury - termograf
 • Bezprzewodowa łączność WiFi
 • Interfejs USB
 • Zasilanie bateryjne 2 x AA
 • Kontroli zasilania sieciowego
 • Monitoring temperatury: przemysł farmaceutyczny, spożywczy, magazyny
 • Protokoły UDP, DHCP
 • Współpraca z oprogramowaniem LBX 
 • Mała, wytrzymała obudowa
 • Szeroki zakres temperatur pracy
UWAGA: Urządzenie wycofane z oferty, zastąpione przez LB-523AT.

Opis rejestratora temperatury

Termometr WiFi LB-523T jest bezprzewodowym rejestratorem temperatury. Rejestrator wyposażony jest w interfejs WiFi i USB. Jest zasilany z wewnętrznych wymienialnych baterii (2 x 1,5V AA lub akumulatorki 2 x 1,2V AA - tak zwane paluszki) lub opcjonalnie z zewnętrznej typowej ładowarki mikro USB typu B (standardowa ładowarka do większości telefonów komórkowych). Termometr WiFi wykorzystuje do pomiaru temperatury termorezystor Pt-1000. Wyniki pomiarów temperatury prezentowane są czytelnym ciekłokrystalicznym wyświetlaczu.

Rejestrator WiFi LB-523T wyposażony jest w dużą pamięć do przechowywania wyników pomiarów, która przykładowo dla termometru WiFi LB-523T, przy nastawie odstępu rejestracji co 20 minut wystarcza na ponad rok zapisów w jednej sesji rejestracyjnej. Dane są zapisywanie w pamięci  "z nadpisywaniem" co oznacza że po zapełnieniu pamięci kasowane są najstarsze zapisy.
Rejestrator WiFi umożliwia również ustawienie progowych wartości temperatury, przekroczenie których jest sygnalizowane.

W typowym zastosowaniu termometr WiFi przeprowadza pomiary i rejestrację do pamięci co ustalony przez użytkownika czas (w zakresie od 1 minuty do 4 godzin i 15 mniut). Co zadany czas rejestrator włącza interfejs WiFi i łączy się z punktem dostępu WiFi (router WiFi, Access Point) po czym wymienia dane z serwerem lbx i wyłącza moduł WiFi przechodząc do trybu pomiarów i rejestracji.

Parametry routera WiFi i adres IP serwera LBX z którym ma łączyć się rejestrator muszą być zadane podczas konfiguracji urządzenia. Konfiguracji dokonuje się poprzez interfejs USB. Przy pomocy programu LBX należy ustalić parametry routera WiFi (AP) z którym ma łączyć LB-523T. Między innymi należy podać nazwę sieci WiFi (SSID), w przypadku zabezpieczonej sieci również hasło dostępu. LB-523T może mieć nadany stały adres IP lub można wybrać dynamiczny adres przyznawany przez router WiFi zgodnie z protokołem DHCP. Należy również podać adres IP i numer portu serwera LBX z którym ma łączyć się LB-523T. W przypadku braku stałego, publicznego adresu IP komputera na którym zainstalowany jest serwer LBX można jako pośrednik wykorzystać serwer Proxy. Serwer Proxy może być zainstalowany na dowolnym komputerze mającym stały, publiczny adres IP. W szczególności klienci rejestratorów WiFi  LB-523 i LB-523T mogą skorzystać z serwera Proxy udostępnionego przez LAB-EL. Serwer ten świadczy usługę pośrednictwa pomiędzy rejestratorami WiFi LB-523T a dowolnym komputerem klienta, który ma dostęp do sieci Internet.

Termometr WiFi może zgłaszać sytuacje alarmowe. Alarm polega na wykonaniu dodatkowego zgłoszenia do serwera LBX niezależnie od ustalonego okresu nawiązywania łączności. Alarm może być spowodowany wyjściem mierzonej temperatury poza zaprogramowany dolny bądź górny próg lub z powodu zaniku zasilania zewnętrznego. Zasilanie zewnętrzne jest kontrolowane poprzez zastosowaniu dodatkowej ładowarki sieciowej od typowego telefonu komórkowego zasilanej z nadzorowanego gniazdka zasilania sieciowego. Dodatkowo można ustawić określony czas odroczenia alarmu tak by nie zgłaszany był alarm dla krótkotrwałego wystąpienia sytuacji alarmowej. Zanik sytuacji alarmowej również jest sygnalizowany przez dodatkowe zgłoszenie do serwera LBX. Dzięki funkcji zgłaszania alarmów nie ma niebezpieczeństwa 'przegapienia' alarmu w przypadku ustawienia długich odstępów pomiędzy planowanymi zgłoszeniami. Program LBX w różny sposób może reagować na otrzymanie informacji o alarmie, jest to zależne od wyposażenia jakim dysponuje LBX i jego ustawień. W szczególnym przypadku serwer LBX może wysłać email lub SMS do wskazanej osoby lub wykonać inne działanie.

Uwaga w przypadku gdy termometr WiFi LB-523T zasilany jest z akumulatorków i jednocześnie z zewnętrznej ładowarki USB, akumulatorki nie są wówczas ładowane. Napięcie ładowarki służy jedynie do zasilania przyrządu. Ładowanie akumulatorków powinno odbywać się poza urządzeniem w dedykowanych im ładowarkach.

Każdy bezprzewodowy termometr WiFi, stosownie do zamówienia, może posiadać indywidualne świadectwo wzorcowania z Laboratorium Wzorcującego LAB-EL.

Uchwyt uniwersalny LB-528A Uchwyt uniwersalny
LB-528A
LB-523T w uchwycie uniwersalnym LB-523T w uchwycie
uniwersalnym LB-528A
Termometr LB-523T-SMA z zewnętrznym czujnikiem LB-523T-SMA z zewnętrzna antenką i zewnętrznym czujnikiem
Termometr LB-523TD z zewnętrznym czujnikiem otwarcia drzwi LB-523T z zewnętrznym czujnikiem otwarcia drzwi

Zastosowanie bezprzewodowoego rejestratora temperatury

Rejestrator - termometr WiFi LB-523T jest przeznaczony do kontroli i dokumentowania przebiegu procesów technologicznych w zakładach produkcyjnych i magazynach, w szczególności branży farmaceutycznej, medycznej i spożywczej. Jest szczególnie przydatny dla spełnienia wymogów kontroli jakości produkcji ISO i HACCP w przemyśle spożywczym oraz przemyśle farmaceutycznym. Może służyć np. do kontroli temperatury w magazynach logistycznych, halach, lodówkach i chłodniach. Rejestrator - termometr WiFi LB-523T pozwala spełnić wymagania bezpieczeństwa przechowywania szczepionek, leków i innych produktów wrażliwych na temperaturę w stacjach SANEPID, przychodniach, szpitalach i aptekach.

Dane techniczne rejestratora temperatury

POMIAR TEMPERATURY
Niepewność pomiaru
LB-523T
(wewnętrzny czujnik temperatury)
+/- 0,1 °C +/- 1 ostatnia cyfra, w zakresie -30..+80 °C
Niepewność pomiaru
LB-523TX, LB-523TXE
(zewnętrzny czujnik temperatury)
+/- 0,1 °C
+/- 1 ostatnia cyfra, w zakresie -80..-60 °C - *3)
+/- 0,2 °C +/- 1 ostatnia cyfra, w zakresie -90..+0 °C - *3)
+/- 0,2 °C +/- 1 ostatnia cyfra, w zakresie -20..+100 °C - *3)
+/- 0,2 °C  +/- 1 ostatnia cyfra, w zakresie 0..+50 °C - *4)
+/- 0,6 °C  +/- 1 ostatnia cyfra, w zakresie -30..+50 °C - *4)
+/- 1,2 °C +/- 1 ostatnia cyfra, w zakresie -100..+200 °C - *4)
+/- 2,4 °C +/- 1 ostatnia cyfra, w zakresie -200..+550 °C - *4)
Zakres pomiaru -30..+80 °C  LB-523T - wewnętrzny czujnik temperatury
-100..+200 °C  LB-523TX - zewnętrzny czujnik temperatury - *1)
-200..+550 °C  LB-523TXE - zewnętrzny czujnik temperatury - *1)
Rozdzielczość pomiaru 0,1 °C  
PAMIĘĆ  POMIARÓW, KOMUNIKACJA
 Pojemność pamięci  30000 rekordów, dla LB-523T/TX/TXE  temperatura
 Interfejs WiFi  2,4 GHz IEEE 802.11 b/g  
Liczba kanałów pracy WiFi 16  
Maksymalny zasięg 100 m w terenie otwartym
30 m zależny od lokalnych cech budynku i wyposażenia
ZASILANIE, DANE MECHANICZNE
 Źródło zasilania baterie 2 x 1,5V AA Baterie alkaliczne rozmiaru AA
akumulatorki 2 x 1,2V AA Zalecane akumulatorki Ni MH Eneloop HR-3UTGB Sanyo lub BK-3MMC Panasonic
5 V/500 mA Opcjonalna tradycyjna ładowarka telefoniczna USB micro type B
 Czas pracy z baterii Czas ten nie jest jednoznacznie określony. Zależy od wielu parametrów między innymi od ustawionego okresu wykonywania połączeń przez WiFi, jakości routera i sieci ethernet/internet oraz ustawionego odstępu pomiędzy pomiarami. Dla typowych, dobrych warunków sieci WiFi i ethernet/internet, temperatury pracy około 20°C naładowanych dedykowanych akumulatorków Eneloop,  oraz dla ustawień :
- okres łącznia się WiFi : 30 minut.
- pomiar i rejestracja co 10 minut,
Czas pracy z baterii wynosi od 6 do 12 miesięcy.
  Wymiary 84 x 84 x 36 mm  wymiary bez opcjonalnej zewnętrznej anteny
 Materiał, stopień ochrony obudowy  ABS  IP 30
Zakres temperatur pracy -20..+60°C  

Uwagi do danych technicznych:

*1): Podany zakres pomiarowy może być dodatkowo ograniczony przez parametry zastosowanego zewnętrznego czujnika.

*2): Bateria nie jest objęta gwarancją.

*3): Podano dla przypadku, gdy w Akredytowanym Laboratorium LAB-EL wykonano adiustację (kalibrację) i wzorcowanie zestawu przyrządu z dołączonym zewnętrznym czujnikiem temperatury. Adjustacja i wzorcowanie jest wykonywana w Laboratorium LAB-EL dla określonego przez Klienta w zamówieniu zakresu pomiarowego i dla podanych punktów wzorcowania.

*4): Podano dla przypadku, gdy przyrząd jest standardowo adjustowany (kalibrowany) tylko przy pomocy rezystora wzorcowego, bez dołączonego zewnętrznego czujnika i nie jest sprawdzany Laboratorium LAB-EL. Podana niepewność pomiaru wynika z klasy B termorezystora zastosowanego w czujniku temperatury.

Rozszerzenia

Na specjalne zamówienie możliwe są następujące wykonania:

 • LB-523TX - wersja bezprzewodowego termometru do pomiaru i rejestracji temperatury zewnętrznym czujnikiem Pt1000 w zakresie -100...+200 °C (*1),
 • LB-523TXE - wersja termometru WiFi do pomiaru i rejestracji temperatury zewnętrznym czujnikiem Pt1000 w zakresie -200...+550 °C (*1).
 • LB-523T-SMA - ze złączem antenowym SMA (możliwe dołączenie anteny zewnętrznej SMA, również anteny z dołączonym przewodem koncentrycznym - możliwość wyniesienia anteny na zewnątrz pomieszczenia).
 • LB-523TD - termometr z zewnętrznym czujnikiem otwarcia drzwi.

Wyposażenie opcjonalne

 • Zewnętrzna ładowarka telefoniczna (micro USB typu B 5V 500mA) do zasilania LB-523T (uwaga akumulatorki nie są ładowane wewnątrz LB-523, akumulatorki należy ładować w zewnętrznej ładowarce)
 • Kabelek USB A-micro type B
 • Akumulatorki Ni-MH Eneloop HR-3UTGB Sanyo lub BK-3MCC Panasonic
 • Ładowarka do akumulatorków Eneloop NC-MQN09W
 • Uchwyt uniwersalny z tworzywa LB-528A
Zobacz również
Zobacz również
starstarstarstarstar
Ocena produktu
Termometr WiFi LB-523T bezprzewodowy, rejestrator
Termometr WiFi bezprzewodowy z wyświetlaczem na baterie - rejestrator temperatury. Opcjonalne świadectwo wzorcowania - kalibracji. Bezprzewodowy termometr - czujnik temperatury zewnętrznej Wifi.
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
 • dodaj swoją ocenę