Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Przyrządy » Regulatory » Sterownik przechowalni warzyw » Tablet 10" z programem SCADA LBX

Tablet 10" z programem SCADA LBX

Tablet z aplikacją SCADA LBX
  • Tablet 10" z systemem Windows
  • Klient LBX na tablecie z Windows

CityTab Supreme 10” tablet marki Colorovo

Konkurencja pomiędzy tabletami i laptopami zaostrza się. Przykładowo testowany był tablet CityTab Supreme 10” z czterordzeniowym procesorem Intel Atom Z3740D. Układ współpracuje z kartą graficzną Intel HD Graphics 7 generacji oraz 2 GB pamięci operacyjnej DDR3. Colorovo CityTab Supreme 10” otrzymał 32 GB pamięci magazynującej w standardzie. Gdyby jednak taki rozmiar nie był wystarczający, można go powiększyć za pomocą karty SD.

Ekran tabletu stanowi matryca IPS o przekątnej 10,1” i rozdzielczości HD 1280×800 px. Jest precyzyjna, jasna i kontrastowa. Dodatkowo posiada 10-punktowy system dotyku.

Zastosowane technologie wyświetlania pozwalają na komfortowe użytkowanie tabletu w zmiennych warunkach oświetleniowych oraz przy różnych kątach nachylenia.

Tablet zasila bateria o pojemności aż 8000 m Ah, która wystarcza nawet na 8 godzin nieprzerwanej pracy z urządzeniem.

Producent wyposażył tablet w dwie kamery: przednią z matrycą 2 Mpix oraz tylną 5 Mpix, kartę sieciową WIFI 802.11a b/g/n, system Bluetooth w standardzie 4.0 oraz obsługę modemów 3G USB. Nie zapomniano również o złączu HDMI, które jest bardzo ważnym elementem w tabletach biznesowych, gdyż umożliwia prowadzenie prezentacji z użyciem projektora.

Urządzenie bazuje na podzespołach Intela. Wyposażone jest w system Windows, pakiet MS Office, a dodatkowo może być zintegrowane z klawiaturą. Te wszystkie cechy czynią z niego praktyczne i wyjątkowo mobilne narzędzie do pracy, które z powodzeniem spełni wymagania użytkowników biznesowych.

Klient LBX na Tablecie Windows

Tablety z systemem Windows znakomicie nadają się do zastosowań profesjonalnych do  monitorowania warunków klimatycznych po zainstalowaniu programu SCADA LBX. Program LBX jest skonfigurowany jako Klient. Poprzez łącze WIFI Klient łączy się w lokalnej sieci firmy z komputerem, na którym zainstalowano program SCADA LBX w opcji Serwer. Serwer SCADA LBX gromadzi bazę danych ze wszystkich pomiarów w systemie i udostępnia bieżące i historyczne dane pomiarowe Klientom.

Tablet z aplikacją SCADA LBX

Takie rozwiązanie z programem SCADA LBX na tablecie pozwala załodze swobodnie poruszać się po terenie całego zakładu, prowadząc jednocześnie kontrolę wartości pomiarów i sterując procesami. Obszarem przykładowych zastosowań mogą być zarówno magazyny hurtowni farmaceutycznych i spożywczych, jak i zakłady produkcji pieczarek, w których ciągła kontrola właściwego klimatu i urządzeń sterujących ma decydujące znaczenie dla zapewnienia jakości produktów.

Serwer LBX na Tablecie Windows

Równie dobrze na tablecie Windows pracuje serwer programu SCADA LBX, łącząc sie z urządzeniami pomiarowymi zarówno za pośrednictwem interfejsu WiFi jak i Bluetooth.

Zainstalowany w rejestratorze LB-480 moduł dodatkowego bezprzewodowego interfejsu Bluetooth LB-499-BT pozwala  na nawiązanie bezpośredniego połączenie pomiędzy tabletem Windows z interfejsem Bluetooth, a rejestratorem LB-480. Umożliwia to przykładowo bezpośrednią obsługę rejestratora LB-480 z dowolnego tabletu z systemem Windows i z aplikacją serwera SCADA LBX.

Zobacz również
Zobacz również
starstarstarstarstar
Ocena produktu
Tablet z LBX
Program SCADA LBX i tablet z Windows 8 w zastosowaniu do profesjonalnych systemów sterowania i nadzoru warunków środowiskowych.
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
  • dodaj swoją ocenę