Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności

www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
» » » Światłomierze

LB-900 - Światłomierz, luksomierz, miernik promieniowania słonecznego

Pyranometr - miernik promieniowania słonecznego LB-900
  • Miernik promieniowania słonecznego
  • Luksomierz, światłomierz, fotometr
  • Pomiar natężenia promieniowania, pomiar światła
  • Szeroki zakres temperatur pracy
  • Dwuprzewodowe połączenie - transmisja wyników na duże odległości 
  • Współpraca z czujnikami promieniowania

Opis światłomierza (luksomierza, fotometru) LB-900

Światłomierz (luksomierz, fotometr) LB-900 jest przeznaczony do pomiaru natężenia promieniowania słonecznego w zakresie widmowym odpowiadającym zakresowi oka ludzkiego. Światłomierz (luksomierz, fotometr) LB-900 składa się z mikroprocesorowego układu pomiarowego oraz z wewnętrznego czujnika promieniowania - fotodiody krzemowej. Światłomierz (luksomierz, fotometr) LB-900 jest urządzeniem stacjonarnym, o niewielkich rozmiarach, zasilanym z zewnętrznego źródła.

Światłomierz (luksomierz, fotometr) LB-900 wykorzystuje wbudowaną fotodiodę krzemową, natomiast światłomierz w wersji LB-901/LB-902 wykorzystuje zewnętrzne czujniki promieniowania produkcji firmy Kipp & Zonen. Pomiar światła jest dokonywany przetwornikiem analogowo-cyfrowym o wysokiej dokładności. Na podstawie zmierzonego napięcia z wewnętrznego czujnika promieniowania oraz cyfrowych danych kalibracyjnych zapamiętanych podczas wzorcowania w pamięci przyrządu, mikroprocesor wbudowany w przetwornik oblicza aktualny wynik pomiaru natężenia promieniowania.

Światłomierz (luksomierz, fotometr) LB-900 jest wyposażony w cyfrowy interfejs prądowy S300 o przebiegach czasowych zbliżonych do standardu RS232C. Interfejs ten, oprócz transmitowania danych, służy także do zasilania pyranometru - wykorzystując do tego celu dwuprzewodową linię (np. typu telefonicznego), przy czym biegunowość dołączenia przewodów interfejsu jest dowolna.

Za pomocą interfejsu miernik promieniowania światłomierz (luksomierz, fotometr) LB-900 może być dołączony do dowolnego systemu rejestracji (zbierania danych), np. za pomocą konwertera LB-371 do interfejsu RS232C lub za pomocą  konwertera LB-375 do interfejsu USB dowolnego komputera, do stacji meteorologicznej LB-741 albo do koncentratorów z interfejsem Ethernet: LB-489 lub rejestratora LB-480. Umożliwia to zdalne i automatyczne zbieranie danych pomiarowych z miernika promieniowania słonecznego światłomierza LB-900, rejestrację, archiwizacje i wizualizację zebranych danych z wykorzystaniem programu LBX.

Światłomierz (luksomierz, fotometr) LB-900 nie posiada mechanicznych elementów kalibracyjnych (np. potencjometrów). Kalibracja światłomierza (luksomierza, fotometru) LB-900 polega na przesłaniu przez interfejs cyfrowy do nieulotnej pamięci przyrządu danych kalibracyjnych uzyskanych we wzorcowych warunkach oświetlenia. Gwarantuje to wygodę i wysoką dokładność kalibracji oraz stabilność pomiaru światła  przez światłomierz w czasie.

Elektronika miernika promieniowania światłomierz (luksomierza, fotometru) LB-900 jest zalewana masą silikonową, co czyni go odpornym na przebywanie w warunkach otwartej przestrzeni.

Dane techniczne światłomierza LB-900

PARAMETRY POMIAROWE
 Zakres pomiaru  0...2000 W/m2
 Dokładność  5 %
 Rozdzielczość pomiaru  0,1 W/m2
 Zakres widmowy  450...650 nm (odpowiadający zakresowi oka ludzkiego)
WARUNKI PRACY
 Temperatura -40...+85 °C
 Wilgotność 0...100 %
ZASILANIE
zakres napięć 8..24 V DC  
pobór prądu 4 mA średnio
25 mA maksymalnie

Interfejs

  • Parametry transmisji: czasowe zgodne z RS232C, 300 bps, 7 bitów informacyjnych, bez kontroli parzystości, 1 bit stopu pracujący w standardzie tzw. cyfrowej pętli prądowej .

Wymiary zewnętrzne

  • Obudowa aluminiowa lakierowana, wymiary zewnętrzne: 120 x 65 x 45 mm.

Inne czujniki promieniowania (pyranometry, luksomierze) - oferta na indywidualne zapytanie.

See also
Zobacz również
Ocena produktu
Światłomierz, luksomierz, fotometr, miernik promieniowania LB-900
Światłomierz, luksomierz, fotometr - miernik promieniowania słonecznego LB-900.
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
  • dodaj swoją ocenę