Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Przyrządy » Regulatory » Temperatura » Regulator LB-708TR

LB-708TR - Regulator teperatury PID

Regulator temperatury PID LB-708T
  • Termometr
  • Precyzyjny regulator temperatury PID
  • Przyrząd naścienny
  • Duży, czytelny wyświetlacz
  • Interfejs RS-232C
  • Sterowanie: grzałką, piecykiem, wtryskarką, cieplarką, zgrzewarką, termostatem
  • Świadectwo wzorcowania termometru (opcja)
UWAGA: Urządzenie wycofane z oferty, zastąpione przez LB-474A3.

Opis regulatora

Urządzenie LB-708TR jest jednokanałowym, precyzyjnym regulatorem temperatury, który stabilizuje temperaturę przy pomocy grzania. Regulator można stosować do sterowania takich urządzeń jak np.: suszarka, zgrzewarka, cieplarka, termostat z kąpielą kalibracyjną itp.

Termometr przyrządu dokonuje pomiarów temperatury za pomocą zewnętrznego czujnika z termorezystorem platynowym Pt1000 (lub opcjonalnie Pt100). Zastosowanie termorezystora platynowego zapewnia dużą dokładność pomiaru i stałość charakterystyk termometru. Zewnętrzny czujnik temperatury jest wykonywany w obudowie standardowej albo specjalnej, dostosowanej konstrukcyjnie do indywidualnych wymagań klienta. Różne wersje obudowy czujnika umożliwiają pomiar różnych mediów w różnych zakresach temperatur. Czujnik temperatury jest dołączany do regulatora temperatury przy pomocy złacz.

Tor pomiarowy temperatury jest kalibrowany przez producenta, a dane kalibracyjne termometru są przechowywane w panelu w postaci cyfrowej. Ten regulator temperatury PID nie posiada mechanicznych elementów kalibracyjnych (np. potencjometrów). Kalibracja przyrządu polega na przesłaniu przez interfejs cyfrowy do nieulotnej pamięci termometru danych kalibracyjnych uzyskanych we wzorcowych warunkach klimatycznych. Gwarantuje to wygodę i wysoką dokładność kalibracji oraz stabilność parametrów metrologicznych przyrządu w czasie.

Użytkownik ma możliwość, za pomocą dwu klawiszy, ustawiania w regulatorze żądanej temperatury. Regulacja temperatury działa w oparciu o algorytm PID z wewnętrzną rozdzielczością 0,01°C. Parametry regulacji PID mogą być ustawiane przez użytkownika, po dołączeniu regulatora do komputera PC, na którym uruchomiony został specjalistyczny program serwisowy. Regulacja jest ograniczona do przedziału temperatur -40..+120°C.

Regulator temperatury LB-708TR posiada wyjście sterujące z triakiem przełączanym w zerze napięcia. Wyjście jest przeznaczone do sterowania obciążeniem rezystancyjnym o mocy do 2,2 kW (230V/10A). Możliwe jest opcjonalne wykonanie wyjścia o większej mocy.

Poprzez interfejs szeregowy napięciowy RS-232C przyrząd może być dołączony do dowolnego systemu komputerowego, co umożliwia zdalne zbieranie bieżących wyników pomiarów.

Urządzenie przeznaczone jest do wykorzystania w warunkach stacjonarnych, obudowa regulatora temperatury posiada zaczepy umożliwiające zawieszenie na ścianie. Panel posiada duży, czytelny wyświetlacz LED umożliwiający wyświetlenie dwu temperatur: nastawionej i zmierzonej. Urządzenie jest zasilane z sieci energetycznej 230V.

Świadectwo wzorcowania termometru

Regulator z czujnikiem temperatury, stosownie do zamówienia, może posiadać indywidualne świadectwo wzorcowania toru pomiaru temperatury z Laboratorium Wzorcującego LAB-EL lub z Instytutu Energetyki w Warszawie. Niektórzy użytkownicy świadectwo wzorcowania dla termometru określają jako atest termometru, legalizację lub świadectwo kalibracji termometru.

Dane techniczne

POMIAR TEMPERATURY
Wersja Zakres pomiaru Niepewność pomiaru przy indywidualnej kalibracji czujników Niepewność pomiaru bez indywidualnej kalibracji czujników
podstawowa -40..120°C +/- 0,1°C,
+/- 1 ostatnia cyfra
+/- 0,5°C,
+/- 1 ostatnia cyfra
ODCZYT POMIARÓW
Parametr Zakres odczytu Rozdzielczość
Temperatura - zakres podstawowy -40..+120°C 0,1°C (w zakresie -9,9...99,9 °C),
1°C (w pozostałym)
ZASILANIE, WYJŚCIE STERUJĄCE
zasilanie sieciowe 230V 50 Hz
pobór mocy 10 VA
obciążalność wyjścia sterującego 230V / 50Hz / 10A
rodzaj obciążenia rezystancyjne
ZAKRES TEMPERATUR PRACY
Urządzenie Zakres Uwagi
Panel LB-708TR 0..+40°C  
Czujnik temperatury -40..+120°C zakres podstawowy, ograniczony dodatkowo przez konstrukcję czujnika temperatury
ZAKRES TEMPERATUR REGULACJI LB-708TR
Urządzenie Zakres Uwagi
Regulator LB-708TR -40..+120°C  
ZALECANE CIĄGŁE WARUNKI PRACY LB-708TR
Zakres temperatur 10..40°C
Zakres wilgotności 20..80%
Stopień agresywności korozyjnej środowiska wg. PN-71/H-04651 B
Klasa odporności w/g DIN40050  IP40

*) - Wykraczanie poza zalecane ciągłe warunki pracy (np. przy instalowaniu urządzenia w otwartej przestrzeni) wymaga zastosowania dodatkowych środków zabezpieczających część elektroniczną urządzenia przed wykraplaniem wody wewnątrz urządzenia (zabezpieczenie elektroniki silikonem lub stosowanie dodatkowej obudowy zewnętrznej).

INTERFEJS

Szeregowy RS232C, 2 linie (RxD, TxD, GND), włączanie zasilania układu interfejsu - stan aktywny linii RTS z komputera, parametry transmisji: 9600 bps, 8 bitów informacyjnych, bez kontroli parzystości, 1 bit stopu.

WYMIARY ZEWNĘTRZNE

Obudowa panelowa (do wieszania na ścianie) o wymiarach: 230 x 130 x 106 mm.

WYPOSAŻENIE

  • kabel do interfejsu RS232C,
  • program "Interfejs użytkownika" do komputera PC.
Zobacz również
Zobacz również
starstarstarstarstar
Ocena produktu
Regulator temperatury PID LB-708TR
Regulator temperatury PID LB-708TR steruje temperaturą za pomocą grzania. W ofercie inne regulatory temperatury, serwis, świadectwa wzorcowania.
Ocena: 5/5, liczba głosów: 15
  • dodaj swoją ocenę