www.label.pl | LAB-EL Elektronika Laboratoryjna
Elektronika Laboratoryjna

LB-750A - Elektroniczny barometr laboratoryjny 

  • barometr elektroniczny
  • rejestrator ciśnienia
  • 4000 punktów pomiarowych
  • duża niezawodność
Barometr Laboratoryjny LB-750A

Opis

Barometr laboratoryjny LB-750A jest przeznaczony do bieżącego pomiaru ciśnienia atmosferycznego. Barometr działa w oparciu o trzy półprzewodnikowe czujniki ciśnienia. Zastosowanie trzech czujników pozwala w przypadku barometru w wersji LB-750AB na kompensację induwidualnych rozrzutów parametrów czujników i wykrycia stanu awarii jednego z czujników, co czyni przyrząd wysoce niezawodnym. W przypadku barometru w wersji LB-750AW każdy z czujników jest przystosowany do pracy w innym zakresie pomiarowym (10..300..800..1200 hPa), co podnosi dokładność pomiaru przyrządu w całym zakresie.

Sygnał elektryczny z czujników ciśnienia jest mierzony przetwornikiem analogowo-cyfrowym, a następnie poddawany obróbce w układzie mikroprocesorowym barometru. Na podstawie znajomości charakterystyk przetwarzania czujników ciśnienia, aktualnej temperatury przetworników ciśnienia oraz cyfrowych danych kalibracyjnych zapamiętanych podczas wzorcowania w pamięci nieulotnej przyrządu, mikroprocesor oblicza aktualny wynik pomiaru ciśnienia. Wynik pomiaru jest wyświetlany na wyświetlaczu LCD.

Rejestracja ciśnienia

Barometr posiada opcjonalną możliwość rejestracji ciśnienia w wewnętrznej pamięci (wersja LB-750APR) - do 4000 punktów pomiarowych.

Wyniki pomiaru są wysyłane z przyrządu w postaci cyfrowej poprzez interfejs, przez który barometr LB-750A może być dołączony do zewnętrznego systemu nadzoru (np. koncentratora LB-480, LB-476 lub komputera PC). Dodatkowo interfejsów "1" służy do kalibracji i programowania barometru.

W wyposażeniu tego barometru elektronicznego znajduje się program umożliwiający odczyt, poprzez interfejs RS232C komputera PC, aktualnych oraz zapamiętanych w funkcji czasu przez przyrząd wyników pomiarów ciśnienia atmosferycznego.

Ten barometr elektroniczny jest wykonywany w obudowie panelowej do powieszenia na ścianie (na zdjęciu) lub w obudowie stojącej (do postawienia na stole).

Świadectwo wzorcowania

Barometry laboratoryjne LB-750A mogą posiadać świadectwo wzorcowania z Laboratorium Instytutu Techicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie lub Laboratrium Wzorcującego LAB-EL.

Dane techniczne

POMIAR CIŚNIENIA
niepewność pomiaru +/- 0.4 hPa, +/- 1 ostatnia cyfra wersja B
+/- 1.0 hPa, +/- 1 ostatnia cyfra wersja W
zakres pomiaru 700..1100 hPa wersja B
10..1200 hPa wersja W
rozdzielczość pomiaru +/- 0.1 hPa wersja B
ZALECANE CIĄGŁE WARUNKI PRACY
Zakres temperatur 10..40°C
Zakres wilgotności 20..80%
Stopień agresywności korozyjnej środowiska w/g PN-71/H-04651 B
Stopień ochrony obudowy w/g PN-92/E-08106 IP40

INTERFEJS WYJŚCIOWY 1

Parametry czasowe i napięciowe transmisji: zgodne z RS-232 albo RS-485 (opcjonalnie), 9600 bps, 8 bitów informacyjnych, bez kontroli parzystości, 1 bit stopu.

INTERFEJS WYJŚCIOWY 2

Parametry czasowe transmisji: zgodne z RS-232, 300 bps, 7 bitów informacyjnych, bez kontroli parzystości, 1 bit stopu: - wyjście TXD - stanowi aktywnemu linii TXD odpowiada prąd 25 mA, spoczynkowemu - 15 mA; wyjście zapewnia izolację galwaniczną, pracujący w standardzie tzw. cyfrowej pętli prądowej.

WYMIARY ZEWNĘTRZNE

  •  obudowa "wisząca" (szer. x wys. x głęb.): 130 x 180 x 106 mm,
  •  obudowa "stojąca" (szer. x wys. x głęb.): 148 x 67 x 190 mm.

ZASILANIE

  •  12V / 200 mA / DC albo
  •  230V / 2VA / 50Hz (przez zewnętrzny zasilacz).

barometr laboratoryjny - cena

Cena barometru laboratoryjnego została zamieszczona w cenniku LAB-EL. W przypadku pytań dotyczących sklepu i realizacji zamówień należy skontaktować się z naszym działem handlowym.

See also
Zobacz również
Ciśnieniomierz LB-716AP/D Ciśnieniomierz LB-716AP/D
Elektroniczny barometr LB-716AP służy do pomiaru ciśnienia bezwzględnego, natomiast ciśnieniomierz LB-716AD do pomiaru różnicy ciśnień występującej między wysuniętymi na zewnątrz obudowy króćcami pomiarowymi. Są one ciśnieniomierzami elektronicznymi, stacjonarnym, o niewielkich rozmiarach, zasilanym poprzez interfejs S300.
Termohigrobarometr LB-715 Termohigrobarometr LB-715
Barometr elektroniczny, higrometr, termometr. Pomiar i rejestracja ciśnienia atmosferycznego. Precyzyjny barometr cyfrowy, świadectwo wzorcowania.
Ocena produktu
Elektroniczny barometr laboratoryjny przeznaczony do pomiaru ciśnienia, rejestracja ciśnienia, konkurencyjna cena. Oferujemy świadectwa wzorcowania.
Ocena: 4/5, liczba głosów: 25
  • dodaj swoją ocenę
  •