Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Przyrządy » Terminale i drukarki » Panel LB-471P

LB-471P - Panel wyświetlający

Panel wyświetlający ciśnienie
  • Wyświetlacz 1 pomiaru
  • Wizualizacja pomiarów w przemyśle
  • Do współpracy z przetwornikami pomiarowymi 4..20 mA
  • Wyjście cyfrowe pomiaru
UWAGA: Urządzenie wycofane z oferty.

Opis

Panel LB-471P jest przeznaczony do wyświetlania 1 dowolnego trzycyfrowego pomiaru (np. ciśnienia). Panel jest urządzeniem stacjonarnym, o niewielkich rozmiarach, zasilanym z sieci.

Przyrząd wykorzystuje do pomiaru dane z dowolnego zewnętrznego przetwornika pomiarowego z wyjściem analogowym  4..20mA albo cyfrowym S300, dołączonego dwu-przewodowo. Panel LB-471P może także stanowić źródło napięcia zasilania dla dołączonego przetwornika. Na podstawie znajomości charakterystyki przetwornika oraz cyfrowych danych zapamiętanych podczas programowania w pamięci przyrządu, mikroprocesor wbudowany w przyrząd oblicza aktualny wynik pomiaru. Przyrząd nie posiada mechanicznych elementów regulacyjnych (np. potencjometrów). Regulacja przyrządu polega na przesłaniu przez interfejs cyfrowy do nieulotnej pamięci przyrządu danych z serwisowego programu z komputera PC. Gwarantuje to wygodę i wysoką dokładność regulacji oraz stabilność parametrów metrologicznych przyrządu w czasie.

Wynik pomiaru jest wysyłany z przyrządu w postaci cyfrowej (w standardzie S300) do nadrzędnego systemu zbierania danych. Przyrząd jest wyposażony w interfejs prądowy o przebiegach czasowych analogicznych ze standardem RS232C. Interfejs wykorzystuje linię dwuprzewodową, przy czym biegunowość dołączenia przewodów interfejsu jest dowolna (maksymalna długość kabla interfejsu wynosi 2km). Linia interfejsu wyjściowego jest odizolowana galwanicznie od obwodu wejściowego przetwornika.

Za pomocą interfejsu przyrząd może być dołączony do dowolnego systemu nadzorującego, np. regulatora klimatu LB-722, koncentratora LB-731 (tworząc system monitorowania), panelu LB-755, konwertera LB-486 albo (za pomocą konwertera LB-371) do interfejsu RS232C dowolnego komputera. Umożliwia to zdalne i automatyczne zbieranie danych pomiarowych.

Panel LB-471P wyposażony jest w duży (25 mm) czytelny wyświetlacz typu LED, na którym wyświetlany jest aktualny wynik pomiaru, którym standardowo jest ciśnienie. Opis jednostki na wyświetlaczu może być dostosowany do wymagań do zamówienia. Panel zamknięty jest w obudowie dostosowanej do montażu na szynie TS35. Panele te, razem z serią termometrów LB-471T, są przeznaczone do tworzenia dowolnych tablic wyświetlających wiele wyników pomiarowych w warunkach przemysłowych, po umieszczeniu odpowiedniego zestawu tych urządzeń w dodatkowej obudowie z listwami TS35. Typowym zastosowaniem jest wizualizacja i monitorowanie parametrów technologicznych podczas pasteryzacji mleka w mleczarniach.

Dane techniczne

PANEL LB-471P
Zakres pomiaru prądu na wejściu analogowym  0..30mA
Niepewność pomiaru +/-0,02mA
Rezystancja układu pomiarowego 10,2 Ohm
Wynik pomiaru ciśnienia, dostępny poprzez interfejs S300 0..99999 hPa, rozdzielczość 1 hPa (przykładowo dla ciśnienia)
Wynik pomiaru ciśnienia, prezentowany na wyświetlaczu 0,00...99,9 bar, rozdzielczość 0,01bar w zakresie 0..9,99 bar, 0,1 bar w pozostałym zakresie
(przykładowo dla ciśnienia)
Napięcie zasilania 230V/50Hz,  w wersji specjalnej DC 24V
Pobór mocy 2VA
Parametry transmisji interfejsu wyjściowego S300 parametry czasowe zgodne z RS232C, 300 bps, 7 bitów informacyjnych, 
bez   kontroli parzystości, 1 bit stopu,
interfejs pracuje z standardzie "cyfrowej pętli prądowej" 
Długość, szerokość, wysokość 105 x 90 x 60 mm
Ciężar  250g
Klasa odporności obudowy  IP20 **)
Zakres temperatur pracy -40...80°C
ZALECANE CIĄGŁE WARUNKI PRACY  *)
Zakres temperatur 0..40°C
Zakres wilgotności 20..80%
Stopień agresywności korozyjnej środowiska w/g PN-71/H-04651 B

*) Wykraczanie poza zalecane ciągłe warunki pracy (np. przy instalowaniu urządzenia w otwartej przestrzeni) wymaga zastosowania dodatkowych środków zabezpieczających część elektroniczną urządzenia przed wykraplaniem wody wewnątrz urządzenia (stosowanie dodatkowej obudowy zewnętrznej).

**) Uwaga: Obudowa panelowa, do montażu na szynie TS35. Urządzenie powinno być zainstalowane wewnątrz dodatkowej obudowy zewnętrznej, np. rozdzielnicy naściennej. Kategoria klimatyczna dodatkowej obudowy zewnętrznej musi być dostosowana do warunków panujących w miejscu instalacji. Urządzenie jest dostarczane bez okablowania (w tym także kabla do połączenia z zasilaniem), jako podzespół do instalacji przez osobę upoważnioną.

WERSJE WYKONANIA

  • LB-471P1 - z wejściem analogowym 4..20 mA,
  • LB-471P2 - z wejściem cyfrowym S300,
  • LB-471Px/y - z indywidualnie zamawianym opisem jednostki pomiaru na płycie czołowej, gdzie "x" jest rodzajem wejścia, a "y" zakresem i jednostką wywietlanej wartości w/g uzgodnień z zamawiającym.
starstarstarstarstar
Ocena produktu
Panel wyświetlający ciśnienie LB-471P 4/20mA
Panel wyświetlający ciśnienie, wyświetlacz dla czujnika 4/20mA; cyfrowe wyjście; wizualizacja pomiarów w systemie przemysłowym, konkurencyjna cena
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
  • dodaj swoją ocenę