www.label.pl | LAB-EL Elektronika Laboratoryjna
Elektronika Laboratoryjna

Rejestrator temperatury, termograf LB-515

 • funkcje: termometr, przenośny rejestrator temperatury (loger, termograf)
 • pomiar: temperatura
 • monitoring temperatury w transporcie
 • szeroki zakres temperatur pracy
 • miniaturowa, wytrzymała i pyłoszczelna obudowa
 • opcjonalnie wynik pomiaru temperatury przedstawiany w postaci:
  • wykresu w funkcji czasu
  • histogramu w funkcji temperatury
  • czasu przekroczenia wartości alarmowych
Rejestrator temperatury LB-515

 

UWAGA: Minirejestrator LB-515 został wycofany z oferty i zastąpiony przez  LB-516T

Opis rejestratora temperatury

LB-515 jest miniaturowym przenośnym rejestratorem temperatury, zasilanym z wbudowanej długowiecznej baterii litowej. Rejestrator wykorzystuje do pomiaru wbudowany półprzewodnikowy czujnik temperatury.

Histogram z rejestratora temperatury

Rejestrator wyposażony jest w pamięć do przechowywania wyników pomiarów, która przykładowo przy nastawie odstępu rejestracji co 60 minut wystarcza na ponad 12 tygodni zapisów w jednej sesji rejestracyjnej. Możliwe jest zapisywanie w pamięci w 2 trybach : "do zapełnienia" (po zapełnieniu pamięci rejestracja jest zatrzymywana) i "z nadpisywaniem" (po zapełnieniu pamięci kasowane są najstarsze zapisy). Start rejestracji temperatury następuje po naciśnięciu przycisku znajdującego się na obudowie przyrządu.

Termograf

Oprócz gromadzenia temperatury w zadanych odstępach rejestracji, rejestrator LB-515 może tworzyć histogram zawierający informacje o statystyce występowania rejestrowanych wartości pomiarów, w zadanych przedziałach. Zakres pomiarowy temperatury został, w tym celu, podzielony na 63 przedziały, każdy o szerokości 2°C. Dostępne są również inne szerokości przedziałów histogramów. Znajomość histogramu ułatwia użytkownikowi szybką analizę wyników pomiarów, przeprowadzonych w trakcie rejestracji, bez konieczności czytania całej zawartości pamięci przyrządu.

Rejestrator umożliwia również ustawienie progowych wartości temperatury (dolnej i górnej), przekroczenie których podczas sesji rejestracyjnej jest sygnalizowane (po naciśnięciu przycisku) kolorowymi diodami świecącymi, jak również jest rejestrowanych jest po 12 przedziałów czasu w którym był przekroczony dolny i odpowiednio górny próg temperatury.

Czytnik rejestratora temperatury LB-513P

LB-515 jest urządzeniem przenośnym, bezprzewodowym i w pełni autonomicznym (w trakcie rejestracji nie wymaga komputera). Zaprogramowanie rejestratora temperatury (np. ustawienie odstępu, sposobu startu rejestracji) a następnie jej odczyt oraz prezentacja i wydruk zapisów odbywa się za pomocą komputera z dołączonym do portu USB czytnikiem LB-513. Transmisja danych pomiędzy rejestratorem LB-515 a komputerem odbywa się po uruchomieniu na komputerze  PC programu LBX-500. 

Każdy rejestrator - termograf posiada zapisany na stałę unkalny 64-ro bitowy numer i programowaną przez uzytkownika nazwę umozliwiające jednoznaczną identyfikację.

 

Rejestrator temperatury ze świadectwem wzorcowania

Każdy rejestrator temperatury może posiadać indywidualne świadectwo wzorcowania wydane przez Laboratorium Wzorcujące LAB-EL.

Zastosowanie

Rejestrator temperatury LB-515 jest przeznaczony do kontroli i dokumentowania przebiegu procesów technologicznych w zakładach produkcyjnych, w szczególności branży medycznej i spożywczej. Może być wykorzystany do rejestracji parametrów klimatu podczas transportu towarów wrażliwych na temperaturę (monitoring temperatury podczas transportu). Może być umieszczany w paczkach z przewożonym towarem. Jest szczególnie przydatny dla spełnienia wymogów kontroli jakości produkcji ( HACCP) i transportu.

Dane techniczne

POMIAR TEMPERATURY
Niepewność pomiaru +/- 2 °C
+/- 1 °C
(w zakresie -10...40 °C)
Zakres pomiaru -40..+85 °C
Rozdzielczośc pomiaru 0,5 °C
PAMIĘC POMIARÓW
Parametr Zakres odczytu Rozdzielczość Pojemność Odstęp pomiarów
Zapis pomiarów temperatury - "loger" -40..+85 °C 0,5 °C 2048 rekordów  1..255 minut
Zapis rozkładu temperatur - "histogram" -40..+85 °C 2 °C 65535 próbek  1..255 minut
Zapis czasu przekroczenia alarmów - "alarm" -40..+85 °C 0,5 °C 2 x 12 rekordów 1..255 minut
ZASILANIE, DANE MECHANICZNE
Źródło zasilania 3,6V / 195 mAh bateria litowa
Gwarantowany czas pracy z batrii 10 lat  
Wymiary 69 x 31 x 14 mm materiał obudowy ABS
Waga ok. 23 g  
Stopień ochrony obudowy IP 30  
See also
Zobacz również
Termometr LB-516T Termometr LB-516T
Miniaturowy rejestrator z wbudowaną baterią, odporny na wstrząsy, wilgoć, ciśnienie, odczyt zarejestrowanych pomiarów poprzez interfejs USB.
Minirejestrator LB-515P Minirejestrator LB-515P
Miniaturowy rejestrator z wbudowaną baterią, w nierozbieralnej obudowie ze stali nierdzewnej, odporny na wstrząsy, wilgoć, ciśnienie. Wymaga specjalistycznego czytnika.
Termohigrometr LB-516A Termohigrometr LB-516A
Miniaturowy rejestrator z wbudowaną długowieczną baterią, w obudowie z tworzyw, duża pamięć z odczytem przez interfejs USB.
Termohigrometr LB-532 Termohigrometr LB-532
Wyświetlacz LCD, długowieczna bateria, duża pamięć do rejestrowanych pomiarów, odczyt przy pomoc USB.