Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Przyrządy » Termometry » Termometr T12

T12 - Termometr wielokanałowy

Termometr MBW T12
  • 12 kanałów pomiarowych
  • Wysoka precyzja
  • Czujniki PRT Pt-100

UWAGA: Urządzenie wycofane z oferty.

Opis

Przyrząd MBW T12 jest wielokanałowym, dokładnym i stabilnym termometrem przeznaczonym do współpracy z platynowymi termorezystorami (PRT). Termometr T12 wykorzystuje precyzyjne 24-ro bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe oraz multiplekser próbujący, zapewniając pomiar temperatury równolegle w 12-tu kanałach z małą niepewnością, odpowiednią dla prowadzenia walidacji i wzorcowania. Przyrząd T12 używa jednej z  trzech wartości prądów, wielokrotnie skanując wszystkie 12 kanałów pomiarowych. Odwrócenie polaryzacji prądu płynącego przez czujniki eliminuje błędy wynikające ze zjawiska termoelektrycznego występującego w technice pomiarowej prądu stałego. Dokładność pomiaru dodatkowo jest zwiększona przez zastosowanie jako wewnętrznego wzorca odniesienia rezystorów o wysokiej stabilności. Dostarczone oprogramowanie pozwala, żeby każdy kanał był indywidualnie skalibrowany zgodnie ze skalą temperaturową ITS-90 z wykorzystaniem współczynników  Callendar-Van Dusena. Termometr T12 można dołączyć do komputera PC z wykorzystaniem interfejsu RS-232.

Wewnętrzne Wzorce Odniesienia

Dryft pomiarów jest kompensowany poprzez użycie dwu wewnętrznych wysokostabilnych rezystorów. Podczas każdego cyklu pomiarowego termometr T12 mierzy kolejno rezystory wzorcowe odpowiadające dolnemu i górnemu zakresowi pomiarowemu, kompensując indywidualne błędy przetworników pomiarowych w każdym z 12-ty kanałów, co znacząco zmniejsza całkowitą niepewność pomiarów.

Duża Częstotliwości Próbkowania

W zastosowaniach, w których wymagane jest szybkie próbkowanie, termometr T12 dobrze się sprawdza. Przyrząd może być konfigurowany tak, by próbować wszystkie 12 kanałów w ciągu pięciu sekundach. Kiedy jest to potrzebne, można zaprogramować szybsze pobieranie indywidualnych próbek z poszczególnych kanałów.

Inteligentne Gromadzenie Danych

Termometr T12 jest zaopatrzony w dwa typy oprogramowania: podstawowe T12 i zaawansowane Gekona.

Oprogramowanie T12 służy do odczytu i zapisu danych konfiguracyjnych przyrządu oraz pozwala na podstawową rejestrację wyników pomiarów.

Oprogramowanie zaawansowane Gekona zapewnia zwiększoną  funkcjonalność umożliwiając równoległy odczyt danych z dodatkowych przyrządów pomiarowych, takich jak higrometr punkt rosy, generator wilgotności lub inne.  Wybór wejścia pomiarowego,  odstępy czasu rejestracji są indywidualnie programowane. Dane mogą być automatycznie zapisywane do innego przyrządu pomiarowego, tak by wyniki pomiarów tworzyły integralna całość.

Wejścia Czujników

Termometr T12 jest wyposażony w szybkie w użyciu 5-cio pinowe gniazda typu Lemo, pozwalające na 4-ro przewodowe ekranowane podłączenie czujników temperatury – termorezystorów platynowych Pt100.

Walidacja Komór Klimatycznych

Termometr T12 nadaje się doskonale do prowadzenia badań rozkładu temperatur i pomiaru gradientów w termostatach. Wieloczujnikowy pomiar umożliwia wyznaczenie niejednorodności w ich przestrzeni roboczej.  Termometr T12, w połączeniu z higrometrem MBW 473, tworzy system, który pozwala to na prowadzenie dokładnych badań rozkładu temperatury i wilgotności podczas walidacji komór klimatycznych.

Czujniki termometru T12Oprogramowanie T12

Dane techniczne

PARAMETR WARTOŚĆ
 Zakres pomiarowy temperatury:
 -200…+250 °C
 Zakres pomiarowy rezystancji:
 1 ... 200 Ω
 Rozdzielczość:
  0,1 mK 
 Dokładność pomiaru (tylko T12):
 +/- 2 mK (w temperaturze 23 °C)
 Współczynnik temperaturowy:  +/- 0,1 mK/°C
 Ilość wejśc pomiarowych:
 12
 Rodzaj czujników pomiarowych:  Pt-100 termorezystory platynowe, czteroprzewodowe
 Współczynniki klaibracyjne czujników:
 ITS-90, Callendar-Van Dusen
 Złącza wejściowe czujników:  Lemo (305 FGG.1B CLAD52)
 Prąd pomiarowy czujników:
 0,33,  0,66 albo 1 mA (zależnie od zakresu), z odwracaną polaryzacją
 Rezystory wzorcowe:
 2 sztuki
 Interfejs:
 interfejs RS-232, adapter do USB
 Oprogramowanie podstawowe:
 MBW T12 PC software
 Odstępy czasu pomiędzy pomiarami:
 od 5 sekund do 60 minut,
 0,5 sekundy na kanał
 Napięcie zasilania DC:  12 V, 0.3 A
 Napięcie zasilania AC:  110-230 V, 50/60 Hz, 0.3 A)
 Zakres temperatur pracy:  0 °C...+50 °C, maksymalnie 98 % RH
 Waga:  Około 1,8 kg
 Wymiary zewnętrzne:  W 235 x H 40 x D 180 mm

MBW Callibration Ltd. zastrzega sobie prawo do zmiany urządzeń i ich parametrów bez uprzedzenia.

Producent:
MBW Calibration Ltd.
Seminarstrasse 57
CH-5430 Wettingen
Szwajcaria
starstarstarstarstar
Ocena produktu
Termometr wielokanałowy T12MBW T12
Przyrząd MBW T12 jest wielokanałowym, dokładnym i stabilnym termometrem przeznaczonym do współpracy z platynowymi termorezystorami (PRT).
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
  • dodaj swoją ocenę