www.label.pl | LAB-EL Elektronika Laboratoryjna
Elektronika Laboratoryjna

Cyfrowe higrometry elektroniczne, mierniki wilgotności

Higrometry elektroniczne, w zależności od konstrukcji, mogą mierzyć wilgotność względną, temperaturę punktu rosy lub zawartość pary wodnej w powietrzu.

Higrometry, które oprócz wilgotności, mierzą inne wielkości:

 • temperaturę powietrza - przedstawiono w dziale TERMOHIGROMETRY,
 • temperaturę i ciśnienie powietrza - przedstawiono w dziale TERMOHIGROBAROMETRY.
 • Osobną grupę tworzą MIERNIKI WILGOTNOŚCI MATERIAŁÓW.

  Przedstawione poniżej mierniki wilgotności powietrza mogą posiadać indywidualne świadectwa wzorcowania, znajdując przykładowo zastosowanie w przemyśle, laboratoriach, rolnictwie.

  Wilgotnościomierze materiałów stałych
  Wilgotnościomierze materiałów - mierniki wilgotności drewna, betonu, gleby. Pomiar wilgoci - producent wilgotnościomierzy z rejestracją pomiarów.
  Punkt rosy
  Laboratoryjne higrometry punktu rosy produkcji MBW Calibration Ltd. Szwajcaria
  Higrometry z chłodzonym lustrem to najdokładniejsze przyrządy pomiarowe stosowane w laboratoriach akredytowanych do wzorcowania wszystkich innych higrometrów.
  LB-710A
  Termometr przemysłowy, higrometr przemysłowy, termohigrometr LB-710A
  Termometr przemysłowy, higrometr przemysłowy do profesjonalnych zastosowań, świadectwo wzorcowania (kalibracji). Precyzyjne termometry i higrometry.
  LB-523
  Termohigrometr - rejestracja wilgotności i temperatury WiFi
  Wyświetlacz LCD, interfejs WiFi, interfejs USB, wymienialne baterie, duża pamięć rejestracji
  LB-532
  Rejestrator temperatury i wilgotności, logger
  Wyświetlacz LCD, długowieczna bateria, duża pamięć do rejestrowanych pomiarów, odczyt przy pomoc USB.
  LB-535
  Bezprzewodowy termohigrometr LB-535, rejestrator temperatury
  Termometr i higrometr z wyświetlaczem LCD, wbudowana długowieczna bateria, duża wewnętrzna pamięć pomiarów, odczyt przez interfejs radiowy EL-WAVE, zasięg do 300m,
  LB-560E
  Termometr higrometr z alarmem i pamięcią LB-560E
  Dwukanałowy termometr z zewnętrznymi czujnikami Pt1000 na zakres do -200...+550°C. Pomiar wilgotności powietrza metodą psychrometryczną z czujnikami suchy/mory. Podświetlany wyświetlacz LCD. Pamięć pomiarów, odczyt przez interfejs USB. Zasilany z wbudowanego akumulatora.
  LB-575
  Miernik klimatu LB-575: termometr, higrometr, barometr, dod. termometr
  Termohigrobarometr LB-575. Dodatkowe zewnętrzne sondy temperaturowe LB-572. Podświetlany graficzny wyświetlacz LCD. Pamięć pomiarów, odczyt przez interfejs USB. Zasilany z wbudowanego akumulatora.
  LB-580
  Miernik klimatu LB-580: barometr, anemometr, termometr, higrometr, ...
  Panel odczytowy do współpracy z różnymi zewnętrznymi sondami do pomiaru prędkości przepływu, temperatury i wilgotności powietrza. Zawiera wbudowany czujnik ciśnienia barometrycznego. Podświetlany graficzny wyświetlacz LCD. Pamięć pomiarów, odczyt przez interfejs USB. Zasilany z wbudowanego akumulatora.
  LB-705A
  Termohigrometr, rejestracja temperatury i wilgotności LB-701/LB-705A
  Zewnętrzna sonda pomiarowa na kablu, możliwość przedłużania do 15 m. Duży, dwukolorowy, czytelny wyświetlacz LED. Pamięć pomiarów, interfejs. Przeznaczony do laboratoriów metrologicznych i do dużych pomieszczeń.
  LB-706
  Termometr higrometr - przenośny rejestrator LB-706z sondą LB-701
  Opcjonalne panele: LB-706T do pomiaru temperatury zewnętrzną sondą Pt100/Pt1000 albo LB-706B z wbudowanym barometrem. Zewnętrzne sondy pomiarowe na kablu. Wyświetlacz LCD. Pamięć pomiarów, interfejs. Zasilany z wbudowanej baterii lub zewnętrznego zasilacza "kalkulatorowego". Przeznaczony do laboratoriów.
  LB-712TW
  Termometr higrometr z wyjściem analogowym 4-20mA 0-1V 0-10V LB-712TW
  Termohigrometr z analogowymi wyjściami sygnałów pomiarowych, osobnych dla temperatury i wilgotności. Możliwe rożne wersje wyjść (napięciowe, prądowe). Możliwość adiustacji (regulacji) osobno każdego z torów i wystawienia świadectwa wzorcowania w laboratorium akredytowanym.
  LB-714
  Psychrometr - termometr z sondą LB-714
  Dwukanałowy termometr z dwoma zewnętrznymi czujnikami Pt1000. Zakres pomiaru temperatury zależny od konstrukcji zewnętrznego czujnika temperatury, maksymalnie do -200..+550°C. Rozdzielczość pomiaru do 0,01°C. Funkcja psychrometru: wbudowana tablica psychrometryczna przelicza dwie temperatury (termometru suchego i mokrego) na wilgotność względną powietrza. Wbudowany wyświetlacz LCD. Dwuprzewodowy cyfrowy interfejs S300.
  LB-718
  Dokładny termohigrometr 0,01°C - termometr higrometr MODBUS RTU LB-718
  Termohigrometr LB-718 do pomiaru temperatury i wilgotności (termometr higrometr). Dokładny termohigrometr ze świadectwem wzorcowania, MODBUS RTU.
  LB-754P
  Psychrometr higrometr termometr LB-754P - psychrometry LAB-EL
  Psychrometr LB-754P z panelem. Precyzyjny higrometr, pomiar temperatury i wilgotności powietrza metodą psychrometryczną. Świadectwo wzorcowania.
  LB-710
  Elektroniczny termometr higrometr przemysłowy, laboratoryjny LB-710
  Termohigrometr do pomiaru temperatury i wilgotności powietrza. Dwuprzewodowy cyfrowy interfejs S300. Do zastosowania w dużych wieloczujnikowych systemach monitorowania mikroklimatu w magazynach, w farmacji, w przemyśle spożywczym, dla spełnienia najwyższych wymagań systemów jakości. Możliwość adiustacji (regulacji) i wystawienia świadectwa wzorcowania w laboratorium akredytowanym.
  Czujnik wilgotności - przeznaczenie, konstrukcja, właściwości
  Czujniki wilgotności, to element decydujący o pracy każdego higrometru, jest wrażliwy na warunki pracy i na zanieczyszczenie środowiska.
  Informacje o sklepie i składanie zamówień

  Zajmujemy się produkcją, wdrażaniem, serwisem i sprzedażą elektronicznych urządzeń pomiarowych. Większość higrometrów z naszego sklepu może posiadać świadectwo wzorcowania z akredytowanego laboratorium wzorcującego.
  W cenniku zawarto ceny standardowych produktów oraz usług wzorcowania. W celu złożenia zamówienia w sklepie, należy skontaktować się telefonicznie z działem handlowym LAB-EL. Sklep prowadzi sprzedaż wysyłkową higrometrów i innych mierników, zamówione urządzenia można także odebrać z naszego sklepu osobiście.
  Udzielamy rabatów na wzorcowanie kilku urządzeń tego samego typu. Inna promocja obejmuje ceny wzorcowania nowych higrometrów i innych czujników pomiarowych LAB-EL.
  Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu obejmującą poza higrometrami szeroką gamę urządzeń pomiarowych.