Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Przyrządy » Higrometry » Termohigrometr LB-516A

LB-516A - Rejestrator temperatury i wilgotności

Rejestrator temperatury i wilgotności LB-516A
 • Miniaturowy termometr, higrometr
 • Rejestrator temperatury - termograf, wilgotności - higrograf
 • Monitoring temperatury i wilgotności w transporcie
 • Szeroki zakres temperatur
 • Mała, wytrzymała obudowa
 • Interfejs USB
 • Program LOGGER do wizualizacji
  • wykres w funkcji czasu
  • histogram w funkcji temperatury i wilgotności
  • czasu przekroczenia wartości alarmowych
  • temperatura punktu rosy

Opis rejestratora

Elektroniczny termometr - higrometr LB-516A jest miniaturowym rejestratorem temperatury i wilgotności, zasilanym z wbudowanej długowiecznej baterii litowej. Rejestrator wykorzystuje do pomiaru wbudowany czujnik temperatury i pojemnościowy czujnik wilgotności.

Rejestrator wyposażony jest w obszerną pamięć do przechowywania wyników pomiarów, która przykładowo przy nastawie odstępu rejestracji co 20 minut dla rejestratora temperatury LB-516AT wystarcza na ponad rok zapisów temperatury w jednej sesji rejestracyjnej. Możliwe jest zapisywanie w pamięci w trybie "z nadpisywaniem" (po zapełnieniu pamięci kasowane są najstarsze zapisy). Start rejestracji następuje po naciśnięciu przycisku znajdującego się na obudowie rejestratora.

Rejestrator umożliwia również ustawienie progowych wartości temperatury i wilgotności (dolnej i górnej), przekroczenie których podczas sesji rejestracyjnej jest sygnalizowane (po naciśnięciu przycisku) kolorową diodą świecącą.

Termometr - higrometr LB-516A jest urządzeniem bezprzewodowym i w pełni autonomicznym (w trakcie rejestracji nie wymaga komputera). Zaprogramowanie rejestratora (np. ustawienie odstępu, sposobu startu rejestracji) a następnie jej odczyt oraz prezentacja i wydruk zapisów odbywa się za pomocą komputera PC po dołączeniu do portu USB. Rejestrator temperatury i wilgotności LB-516 nie wymaga żadnego dodatkowego interfejsu, można go dołączyć wprost do portu USB komputera kablem typu USB AB.

Do współpracy rejestratora LB-516A z komputerem PC wykorzystywany jest specjalizowany program LOGGER. Program ten umożliwia kompletną obsługę rejestratora: przygotowanie i zakończenie rejestracji, odczyt zapisanej temperatury i wilgotności, prezentacja zarejestrowanych danych w postaci tabeli, wykresu i histogramu, kasowanie pamięci rejestracji, zadawanie progów alarmowych temperatury i wilgotności, wprowadzanie do pamięci przyrządu dowolnego tekstu opisowego.

Każdy rejestrator temperatury i wilgotności posiada zapisany na stałe unikatowy numer seryjny umożliwiający jednoznaczną identyfikację, oraz ma możliwość wpisania nazwy użytkownika i nazwy misji (indywidulalnej nazwy dla danego cyklu rejestracji).

Raport rejestatora temperaturyRaport
Wykres z termometru - higrometruWykres czasowy
Termometr - higrometr - rejestrator: histogramHistogram

Świadectwo wzorcowania

Każdy termometr - higrometr może posiadać indywidualne świadectwo wzorcowania wydane przez Laboratorium Wzorcujące LAB-EL.

Zastosowanie

Rejestrator LB-516A jest przeznaczony do kontroli i dokumentowania przebiegu procesów technologicznych w zakładach produkcyjnych, w szczególności branży medycznej i spożywczej. Może być wykorzystany do rejestracji parametrów klimatu podczas transportu towarów wrażliwych na temperaturę (monitoring temperatury podczas transportu). Termometr - higrometr może być umieszczany w paczkach z przewożonym towarem. Rejestrator jest szczególnie przydatny dla spełnienia wymogów kontroli jakości produkcji (HACCP) i transportu.

Dane techniczne

POMIAR TEMPERATURY (LB-516AT, LB-516A)
Niepewność pomiaru +/- 0,5 °C
+/- 0,2 °C
(w zakresie -10...40 °C)
Zakres pomiaru -30..+70 °C
Rozdzielczość pomiaru 0,1 °C
POMIAR WILGOTNOŚCI (LB-516A)
Niepewność pomiaru +/- 3 % (w zakresie 20...80 %)
+/- 5 % w pozostałym zakresie
Zakres pomiaru 10 .. 95 %
Rozdzielczość pomiaru 0,1 %
PAMIĘC POMIARÓW
Parametr Zakres odczytu Rozdzielczość Pojemność Odstęp pomiarów
Zapis pomiarów temperatury - LB-516A/AT -30..+70 °C 0,1 °C 30000 rekordów  1..255 minut
Zapis pomiarów temperatury i wilgotności - LB-516A 0..+100 % 0,1 % 15000 rekordów  1..255 minut
ZASILANIE, DANE MECHANICZNE
Źródło zasilania 3,6V / 1000 mAh bateria litowa
Gwarantowany czas pracy z baterii 8/4 lat LB-516AT / LB-516A (rejestracja co 10 minut)
Wymiary, obudowa walcowa śrenica 22 mm, długość 180 mm materiał obudowy ABS
Waga ok.40 g  
Stopień ochrony obudowy IP 30  

Zastrzeżenie

Higrometry produkowane przez LAB-EL działają w oparciu o opisane w osobnym artykule cienkowarstwowe czujnik wilgotności, które są przeznaczone do pomiarów wilgotności względnej powietrza atmosferycznego. Jeżeli higrometry są używane w pomieszczeniach, w których są zawarte substancje chemiczne i zanieczyszczenia nienależące do powietrza atmosferycznego, to może to powodować wystąpienie dodatkowego błędu pomiaru, który nie jest uwzględniany w deklarowanych parametrach metrologicznych oferowanych urządzeń.

Opcjonalne wyposażenie

 • Podstawka sondy LB-701,
 • Przewód USB AB.

Inne wersje

Miniaturowy rejestrator temperatury LB-516T.


Zobacz również
Zobacz również
starstarstarstarstar
Ocena produktu
Rejestrator temperatury i wilgotności LB-516A
Elektroniczny rejestrator temperatury i wilgotności, przenośny termometr higrometr. Rejestratory temperatury i wilgotności ze świadectwem wzorcowania.
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
 • dodaj swoją ocenę