Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Przyrządy » Higrometry » Termohigrometr LB-710AL(T)

LB-710AL - Termohigrometr i LB-710ALT - Termometr

Termohigrometr LB-710AL, czujnik wilgotności i temperatury
  • Termometr, higrometr - wilgotnościomierz
  • Szeroki zakres temperatur
  • Cyfrowa transmisja wyniku na duże odległości
  • Niewielkie rozmiary
  • Wygodny montaż
  • Świadectwo wzorcowania (opcja)

Opis termohigrometru

Termohigrometr LB-710AL jest przeznaczony do pomiaru temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniach zamkniętych (muzeach, magazynach, archiwach, laboratoriach). Jest urządzeniem stacjonarnym, o niewielkich rozmiarach, zasilanym z zewnętrznego źródła. Termohigrometr posiada wbudowany wyświetlacz bieżących wyników pomiaru.

Przyrząd wykorzystuje do pomiaru dane z czujnika temperatury Pt-1000 oraz z pojemnościowego czujnika wilgotności względnej. Na podstawie znajomości nieliniowych charakterystyk czujników oraz cyfrowych danych kalibracyjnych zapamiętanych podczas wzorcowania w pamięci przyrządu, mikroprocesor wbudowany w przyrząd oblicza aktualne wyniki pomiaru wilgotności względnej i temperatury. Wyniki te są wysyłane z przyrządu w postaci cyfrowej do nadrzędnego systemu zbierania danych.

Termohigrometr jest wyposażony w cyfrowy interfejs S300 LAB-EL o przebiegach czasowych analogicznych ze standardem RS232C. Interfejs ten, oprócz transmitowania danych, służy także do zasilania termohigrometru - wykorzystując do tego celu dwuprzewodową linię (np. typu telefonicznego), przy czym biegunowość dołączenia przewodów interfejsu jest dowolna.

Termometr-higrometr (czujnik wilgotności i temperatury) może być bezpośrednio dołączony do koncentratora LB-480, LB-489, LB-476, LB-490, miernika LB-856 oraz za pomocą  konwertera LB-375 do interfejsu USB dowolnego komputera, tworząc system monitorowania. W zestawieniu z oferowanym oprogramowaniem nadzorujacym LBX umożliwia to stworzenie systemu do precyzyjnego monitorowania parametrów mikroklimatu.

Ten termohigrometr nie posiada mechanicznych elementów kalibracyjnych (np. potencjometrów). Kalibracja czujnika wilgotności i temperatury polega na przesłaniu danych kalibracyjnych przez interfejs cyfrowy do pamięci przyrządu. Gwarantuje to wysoką dokładność podczas prowadzenia adiustacji i wzorcowania oraz stabilność parametrów metrologicznych przyrządu w czasie.

Czujnik wilgotności - termometr / higrometr LB-710AL

Cechą charakterystyczną termohigrometru LB-710AL jest wygodny montaż i demontaż w miejscu instalacji: łatwo odłączalna podstawa może pozostać zamocowana na stałe do ściany przy pomocy 2 wkrętów, natomiast zdejmowana główna część termohigrometru pozwala odłączyć przewody przy pomocy szybko-złączki, beż użycia jakichkolwiek narzędzi. Umożliwia to szybką wymianę termohigrometrów w przypadku przekazywania ich do powtórnego wzorcowania do laboratorium. 

Każdy termohigrometr (czujnik wilgotności i temperatury), stosownie do zamówienia, może posiadać indywidualne świadectwo wzorcowania z Laboratorium Wzorcującego LAB-EL.

Zastosowania termometru elektronicznego LB-710ALT

Termometr LB-710AT jest przeznaczony do kontroli i dokumentowania przebiegu procesów technologicznych w zakładach produkcyjnych i magazynach, w szczególności branży farmaceutycznej, medycznej i spożywczej. Jest szczególnie przydatny dla spełnienia wymogów kontroli jakości produkcji ISO i HACCP w przemyśle spożywczym oraz przemyśle farmaceutycznym. Może służyć np. do kontroli temperatury w magazynach logistycznych, halach, lodówkach i chłodniach. Termometr LB-710ALT pozwala spełnić wymagania bezpieczeństwa przechowywania szczepionek, leków i innych produktów wrażliwych na temperaturę w stacjach SANEPID, przychodniach, szpitalach i aptekach.

Dane techniczne

POMIAR TEMPERATURY - CZUJNIK TEMPERATURY
Niepewność pomiaru  +/- 0,1°C  +/- 1 ostatnia cyfra
Zakres pomiaru  -40..+85°C  
POMIAR WILGOTNOŚCI - CZUKNIK WILGOTNOŚCI
Niepewność pomiaru  +/- 2.0% w zakresie 10...90%, +/- 1 ostatnia cyfra
 +/- 4.0% poza zakresem 10...90%
Zakres pomiaru LB-710AL  10..95% dla temperatur do +40°C
 10..60% dla temperatur do +70°C
Zakres pomiaru LB-710ALH  0..100% dla temperatur do +60°C
 0..70% dla temperatur do +70°C
ODCZYT POMIARÓW
Parametr Zakres odczytu Rozdzielczość
temperatura powietrza (czujnik temperatury) -40,0..+85,0°C 0,01°C, opcjonalnie 0,1°C (konfigurowane zworą)
wilgotność względna (czujnik wilgotności) 0..100% 0,1%
ZALECANE CIĄGŁE WARUNKI PRACY  *)
Zakres temperatur 0..40°C
Zakres wilgotności 20..80%
Stopień agresywności korozyjnej środowiska w/g PN-71/H-04651 B
Stopień ochrony obudowy IP 20

*) - Wykraczanie poza zalecane ciągłe warunki pracy (np. przy instalowaniu czujnika wilgotności i temperatury w otwartej przestrzeni) wymaga zastosowania dodatkowych środków zabezpieczających część elektroniczną urządzenia przed wykraplaniem wody wewnątrz urządzenia (stosowanie dodatkowej obudowy zewnętrznej).

ZASILANIE
zakres napięć 8..24V DC  
pobór prądu 3mA średnio
25mA maksymalnie

Zastrzeżenie

Higrometry produkowane przez LAB-EL działają w oparciu o opisane w osobnym artykule cienkowarstwowe czujnik wilgotności, które są przeznaczone do pomiarów wilgotności względnej powietrza atmosferycznego. Jeżeli higrometry są używane w pomieszczeniach, w których są zawarte substancje chemiczne i zanieczyszczenia nienależące do powietrza atmosferycznego, to może to powodować wystąpienie dodatkowego błędu pomiaru, który nie jest uwzględniany w deklarowanych parametrach metrologicznych oferowanych urządzeń.

INTERFEJS

Parametry transmisji S300: czasowe zgodne z RS232C, 300 bps, 7 bitów informacyjnych, bez kontroli parzystości, 1 bit stopu pracujący w standardzie tzw. cyfrowej pętli prądowej.

WYMIARY ZEWNĘTRZNE

Obudowa z tworzyw sztucznych: Około 83 x 83 x 37 mm.

ROZSZERZENIA

Na specjalne zamówienie możliwe są następujące wykonania:

Termohigrometr LB-710ALH - czujnik wilgotności o rozszerzonym w stosunku do standartowego zakresie pomiaru wilgotności do 0...100%,

Termometr LB-710ALT - wersja tylko do pomiaru temperatury.

Sklep i składanie zamówień

Zajmujemy się produkcją, wdrażaniem, serwisem i sprzedażą elektronicznych urządzeń pomiarowych. W cenniku zawarto ceny standardowych produktów oraz usług wzorcowania.
W sklepie prowadzona jest sprzedaż wysyłkowa, zamówione urządzenia można także odebrać z naszego sklepu osobiście.
Sklep realizuje dodatkowo indywidualne zamówienia klientów, w związku z tym cena urządzeń może być uzależniona na przykład od typu czujnika lub świadectwa wzorcowania.
Udzielamy rabatów na wzorcowanie kilku urządzeń tego samego typu. Inna promocja obejmuje ceny wzorcowania kupowanych czujników pomiarowych LAB-EL.
Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu obejmującą całą gamę innych urządzeń pomiarowych.

Zobacz również
Zobacz również
starstarstarstarstar
Ocena produktu
Termohigrometr LB-710AL i termometr LB-710ALT
Termohigrometr - czujnik temperatury i wilgotności z wyświetlaczem LB-710AL. Czujniki temperatury, termohigrometry ze świadectwem wzorcowania, serwis.
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
  • dodaj swoją ocenę