Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Przyrządy » Meteorologiczne » Przyrządy i czujniki » Klatka meteorologiczna

Klatka meteorologiczna Stevensona 11.90.00

Klatka meteorologiczna Stevensona zgodna z IMGW
 • tradycyjna drewniana konstrukcja obudowy
 • wentylacja pasywna
 • dwuwarstwowy dach gontowy
 • dwupoziomowa podłoga
 • ściany z podwójnymi żaluzjami
 • trwały metalowy stojak o sztywnej konstrukcji
 • metalowa platforma ze schodami z antypoślizgowymi stopniami
 • wykonane w UE – zgodnie z wymaganiami normy DIN 58656
UWAGA: Klatka meteorologiczna zostala wycofana z oferty, prosimy o kontakt z producentem

Opis klatki meteorologicznej

Profesjonalna klatka meteorologiczna Stevensona 11.90.00 odpowiada standardom stosowanym w polskiej sieci pomiarowej IMGW, a także spełnia wszystkie zalecenia stawiane przez Światową Organizację Meteorologiczną (WMO) dla tego typu osprzętu meteorologicznego. Klatki są wykonane w całości z suchego drewna sosnowego, które zostało zabezpieczone przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych poprzez impregnację chroniącą drewno zarówno przed wilgocią jak i przed grzybami i owadami. Kolejne warstwy zabezpieczające drewno stanowią: warstwa farby podkładowej i dwie warstwy farby nawierzchniowej w kolorze białym, w wykończeniu na połysk. Klatki wykonane są z możliwie wysoką precyzją eliminującą problem dostawania się do jej wnętrza bezpośredniego promieniowania słonecznego. Dach klatki wykonany jest z desek sosnowych, łączonych na wpust (pióro), natomiast łączenia elementów konstrukcyjnych są zabezpieczane jednocześnie na dwa lub trzy sposoby zapewniając klatkom wysoką trwałość.

Klatka meteorologiczna Stevensona wyposażenieDodatkowe wyposażenie klatki meteorologicznej

O wysokiej jakości produktu może dodatkowo świadczyć fakt, że są one w całości wykonane ręcznie w Polsce. Standardowe wykończenie klatki 11.90.00 obejmuje ryglowane jednostronnie drzwiczki i wygodny zamek otwierany tradycyjnie przy pomocy przenośnej klamki. Na podstawowe dodatkowe wyposażenie klatki składają się: tradycyjny statyw drewniany przeznaczony na psychrometr Augusta i statyw drewniany przeznaczony na termometry ekstremalne.

Stojak metalowy i schody metalowe są dedykowane do standardowej klatki Stevensona 11.90.00. Zarówno stojak jak i schody wykonane są z elementów stalowych zabezpieczonych przed warunkami atmosferycznymi farbą antykorozyjną na bazie cynku i dwiema warstwami farby nawierzchniowej. Całość wykończona jest w technologii olejnej (alkidowej) w kolorze białym, połysk, co umożliwia łatwe odświeżenie warstw lakierniczych po kilku latach użytkowania. Stopnie schodowe są cynkowane ogniowo i mają charakter antypoślizgowy również w warunkach zimowych. Stojak i schody wymagają samodzielnego montażu wg dołączonej instrukcji. Rozwiązanie to pozwala obniżyć wysokie koszty transportu wielkogabarytowego, jak również umożliwia łatwy demontaż tych elementów w razie zaistnienia takiej potrzeby. Metalowa konstrukcja stojaka i schodów zapewnia im kilkukrotnie dłuższy czas eksploatacji w porównaniu do odpowiedników wykonanych z drewna, ograniczając przy tym prawdopodobieństwo uszkodzenia kosztownej klatki Stevensona, a także narażenia na uszczerbek zdrowia obserwatora.

System kotwiący jest dedykowany do standardowej klatki meteorologicznej Stevensona i służy do stworzenia solidnego fundamentu pod metalowy stojak. Kotwy te są szczególnie użyteczne w miejscach, gdzie wylewanie fundamentu z przyczyn logistycznych lub pogodowych (mróz) jest utrudnione - prace montażowe można wykonać w jeden dzień bez czekania, aż zwiąże beton. Kotwy posiadają specjalnie zaprojektowany kształt utrudniający ich wyrwanie z gruntu, a także wypchnięcie podczas zimowego przemarzania gleby. Kotwy wykonane są z wysokiej jakości zbrojonego betonu (C25/30 - B30) z dodatkiem ulepszaczy, co zapewnia im wysoką trwałość. Standardowo kotwy wyposażone są w metalowy trzpień z gwintem metrycznym (Fi 12 mm).

Dane techniczne klatki meteorologicznej

Wymiary klatki są zgodne z poniższym rysunkiem:

Klatka meteorologiczna Stevensona - wymiary Klatka meteorologiczna Stevensona - wnętrze
Elementy składowe klatki meteorologicznej:
 • Klatka meteorologiczna Stevensona, stojak metalowy, schody z poręczami (11.90.00)
 • Uchwyt do montażu szklanych termometrów psychrometru (11.40.00)
 • Uchwyt do montażu szklanych termometrów ekstremalnych (11.41.00)
 • Kotwy betonowe do montażu podstawy  (10.50.00)


Zobacz również
Zobacz również
starstarstarstarstar
Ocena produktu
Klatka meteorologiczna Stevensona 11.90.00
Klatka meteorologiczna Stevensona, standard IMGW, spełnia zalecenia stawiane przez Światową Organizację Meteorologiczną (WMO), zgodna normą DIN 58656
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
 • dodaj swoją ocenę