Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Przyrządy » Regulatory » Uprawa grzybów » Kamera

Monitoring wizyjny procesów wolnozmiennych

Kamera IP
  • kamera w pieczarkarni
  • jak rosną grzyby?

Jak zobaczyć wzrost grzybów?

Program LBX, służący do rejestracji i sterowania warunkami mikroklimatu w pomieszczeniach, został wyposażony w dodatkową funkcję umożliwiającą współpracę z wybranymi typami kamer IP (czyli wyposażonych w wyjście Ethernet). Kamery takie są oferowane do powszechnie stosowanych wizyjnych systemów monitorowania obiektów. Obraz z kamer jest rejestrowany w programie LBX w postaci pojedynczych zdjęć zapisywanych w bazie danych w zaprogramowanym odstępie czasu, dzięki czemu zdjęcia zarejestrowane w długim okresie nie zajmują dużo miejsca na dysku komputera i są powiązane czasowo z zarejestrowanymi pomiarami mikroklimatu. Odstęp czasu pomiędzy kolejnymi zapisanymi zdjęciami powinien być dostosowany do szybkości zmian wyglądu obserwowanego obiektu.

Monitoring wizyjny procesów wolnozmiennych może być zastosowany przykładowo do rejestracji rozwoju roślin. Posiadając system sterowania klimatyzacją w halach upraw grzybów (pieczarki, boczniaka, shitake lub innych), można w wygodnie odtworzyć historię wzrostu grzybów i, przy późniejszej analizie, wyciągnąć wnioski co do zależności wzrostu grzybów od zarejestrowanych warunków klimatycznych.

Konfiguracja kamery w systemie wymaga wprowadzenia jej adresu IP, wybrania numeru regulatora klimatu LB-762 hali wyposażonej w ta kamerę oraz podania okresu zapisu obrazu.

g

Zobacz krótki filmik prezentujący, jak rosną pieczarki:

Aktualizacja oprogramowania

Zastosowanie tego usprawnienia nie wymaga wymiany lub rozbudowy układu elektronicznego regulatorów, a jedynie aktualizacji oprogramowania wewnętrznego regulatorów do wersji „LB762V1_firmware_3.19.0.fw” oraz aktualizacji programu LBX na komputerze PC do wersji  „lbx-4.10-setup.exe” (albo odpowiednio nowszych wersji). Aktualne wersje programów LAB-EL są do pobrania na stronie WWW. Przed instalacją aktualizacji proszę sprawdzić, czy data wydania kluczy w programie LBX nie jest starsza niż 1 rok, co uniemożliwiłoby poprawną pracę programu LBX i będzie wymagało zamówienie aktualizacji kluczy do programu LBX.

Zobacz również
Zobacz również
starstarstarstarstar
Ocena produktu
Monitoring wizyjny procesów wolnozmiennych
Monitoring wizyjny procesów wolnozmiennych w zastosowaniu do kontrolowania uprawy pieczarek.
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
  • dodaj swoją ocenę