Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Przyrządy » Regulatory » Uprawa grzybów » Aktualizacje 09/2022

Aktualizacje w uprawie grzybów - wrzesień 2022

Dostosowujemy nasze rozwiazania do potrzeb klientów
  • Dostosowujemy nasze rozwiązania do potrzeb klientów

Realizując propozycje dr. Nikodema Saksona dedykowane producentom pieczarek wprowadziliśmy od września 2022 r. kilka dodatkowych usprawnień w pracy regulatorów klimatyzacji LB-762 wykorzystywanych w pieczarkarniach.

  • Dodana została konfiguracji zakresu pomiaru min-max ciśnienia różnicowego pozwalająca na podłączenie dowolnego ciśnieniomierza różnicowego wykorzystywanego do kontroli nadciśnienia w halach upraw grzybów, opisanej w ulotce Kontrola nadciśnienia w halach upraw grzybów.
  • Dodane została możliwość wyboru źródła pomiarów wykorzystywanych do regulacji temperatury i wilgotności w halach upraw pieczarek na podstawie: średniej ze wszystkich psychrometrów albo z jednego wybranego psychrometru.
  • Dodane osobne zmienne dla psychrometrów 1 i 2, które zostały dodatkowo wyświetlone na ekranie zbiorczym programu LBX.
  • Dodana została obsługa dodatkowego kontrolera LB-768, opisanego w ulotce Kontroler wentylatora psychrometru, którym można nadzorować poprawną pracę wentylatorów w obudowach przewiewowych psychrometrów. Zastosowanie przewiewowej obudowy psychrometru z wentylatorem jest niezbędne dla uzyskania poprawnych pomiarów temperatury i wilgotności w hali upraw grzybów, co zostało bliżej opisane w ulotce Problem precyzyjnego pomiaru wilgotności w pieczarkarni.

Zastosowanie tych usprawnień nie wymaga wymiany układu elektronicznego regulatorów, a jedynie aktualizacji oprogramowania wewnętrznego regulatorów do wersji „lb762mb-firmware-3.16.0.fw” oraz aktualizacji programu LBX na komputerze PC do wersji  „lbx-4.3-setup.exe” (albo odpowiednio nowszych wersji). Aktualne wersje programów LAB-EL są do pobrania ze strony WWW Oprogramowanie LB-762 Regulator klimatu do hal uprawy pieczarek. Przed instalacją aktualizacji proszę sprawdzić, czy data wydania kluczy w programie LBX nie jest starsza niż 1 rok, co uniemożliwiłoby poprawną pracę programu LBX i będzie wymagało zamówienie aktualizacji kluczy do programu LBX.

Firma LAB-EL jest otwarta na nowe pomysły użytkowników pozwalające na optymalizacje zużycia coraz droższej energii, opisane przykładowo w ulotce MEXEO i LAB-EL dla oszczędności energii i zasobów materiałowych w uprawie grzybów.

Zapraszamy do współpracy!Zobacz również
Zobacz również