Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Wg klucza » Pomiary » Temperatura » Podwójny termometr LB-509 BLE

LB-509 – Bezprzewodowy termometr bateryjny Bluetooth BLE-LOGGER

Bezprzewodowy rejestrator temperatury LB-509 BLE-LOGGER
  • Podwójny termometr
  • Rejestrator temperatury – termograf
  • Bluetooth Low Energy (BLE)
  • Zasilanie bateryjne
  • Małe rozmiary
  • Wytrzymałość mechaniczna
  • Aplikacje: zimny łańcuch dostaw, archiwa, laboratoria, przemysł, farmacja, biurowce

Opis bezprzewodowego rejestratora temperatury

Termohigrometr LB-509 BLE-LOGGER jest miniaturowym bezprzewodowym rejestratorem temperatury w dwóch punktach. Rejestrator wyposażony jest w bezprzewodowy interfejs radiowy BLE. Jest zasilany z wewnętrznej wymienialnej baterii 3,6 V typu SL-350. Termohigrometr LB-509 BLE-LOGGER wykorzystuje do pomiaru temperatury wysokiejklasy czujniki temperatury. Czujniki mogą być zamontowane w dwóch konfiguracjach:
- czujnik wewnątrz obudowy oraz czujnik wyprowadzony przewodem, - dwa czujniki wyprowadzone na przewodach.

Termometr-rejestrator LB-509 BLE-LOGGER wyposażony jest w pojemną pamięć do przechowywania 15 tysięcy wyników pomiarów temperatury. Dane są zapisywanie w pamięci  „z nadpisywaniem”, co oznacza, że po zapełnieniu pamięci kasowane są najstarsze zapisy. Rejestrator umożliwia również ustawienie progowych wartości temperatury, przekroczenie których będzie sygnalizowane.

W typowym zastosowaniu bezprzewodowy termometr bateryjny Bluetooth LB-509 BLE-LOGGER prowadzi pomiary i rejestrację do pamięci co ustalony przez użytkownika czas (typowo co 1 minutę, opcjonalnie co 5, 15, 30 albo 60 minut).

Co zadany czas rejestrator uruchamia interfejs BLE i nawiązuje połączenie z zewnętrznym odbiornikiem, którym w typowych zastosowaniach jest dowolny telefon lub tablet z systemem Android 5.0 (lub nowszym). Wysłane przez termometr-rejestrator LB-509 BLE-LOGGER dane są odbierane poprzez interfejs Bluetooth 4.0 telefonu wyposażonego w odpowiednią aplikację, która odczytuje informacje o bieżącym pomiarze temperatury oraz informacje o statusie technicznym rejestratora (dane identyfikacyjne, stan zużycia baterii). Na żądanie można odczytać z pamięci rejestratora zebrane archiwalne wyniki pomiarów. 

Do odczytu bieżących i zarejestrowanych w pamięci danych z termometru-rejestratora LB-509 BLE-LOGGER przeznaczone są specjalistyczne aplikacje na system Android:

Bezprzewodowy termometr bateryjny Bluetooth LB-509 BLE-LOGGER podczas pracy nie powinien znajdować się w pobliżu metalowych powierzchni lub wewnątrz metalowych pojemników, gdyż może to znacznie ograniczyć zasięg łączności z odbiornikiem.

Dla osiągnięcia pełnego zakresu pomiarowego zalecane jest zamontowanie urządzenia w pomieszczeniu temperaturach zgodnych z zakresem działania baterii, a następnie poprowadzenie sond o szerokim zakresie pomiarowym do punktów pomiarowych.

Świadectwo wzorcowania rejestratora temperatury

Każdy bezprzewodowy termometr, stosownie do zamówienia, może posiadać indywidualne świadectwo wzorcowania z Akredytowanego Laboratorium Wzorcującego LAB-EL.

Zastosowanie bezprzewodowego rejestratora

Termohigrometr-rejestrator LB-509 BLE-LOGGER jest przeznaczony do kontroli i dokumentowania przebiegu procesów technologicznych w zakładach produkcyjnych i magazynach, w szczególności branży farmaceutycznej, medycznej i spożywczej, gdzie wymagany jest nadzór nad towarami wrażliwymi na temperaturę. Jest szczególnie przydatny dla spełnienia wymogów kontroli jakości produkcji ISO, HACCP i GMP w przemyśle spożywczym oraz przemyśle farmaceutycznym. Może służyć do kontroli temperatury w samochodach, przesyłkach, aptekach, magazynach[kontrola-temperatury-w-magazynie.html], na stacjach SANEPID – np. podczas transportu i przechowywania szczepionek i leków.

Dane techniczne

POMIAR TEMPERATURY
Niepewność pomiaru temperatury
 +/- 0,2 °C  +/- 1 ostatnia cyfra
Zakres pomiaru  -200..+860 °C zakres pomiaru jest ograniczony przez zakres temperatur pracy baterii
Rozdzielczość pomiaru  0,1 °C
PAMIĘĆ  POMIARÓW, KOMUNIKACJA
Pojemność pamięci  15000 rekordów
temperatura w dwóch punktach
Interfejs BLE
 2,4 GHz
współpracuje z telefonami z interfejsem
Bluetooth 4.0 lub nowszym
Maksymalny zasięg  55 m w terenie otwartym
 25 m zależny od lokalnych cech budynku i wyposażenia
ZASILANIE, DANE MECHANICZNE
Źródło zasilania  (*1)
bateria 3,6 V
SL-350
Czas pracy z baterii
od 6 do 12 miesięcy
Wymiary 67 x 50 x 20 mm

Materiał, stopień ochrony obudowy
ABS  IP 54
Zakres temperatur pracy -55..+85 °C

Uwaga (*1): Bateria nie jest objęta gwarancją


Zobacz również
Zobacz również
starstarstarstarstar
Ocena produktu
Bezprzewodowy podwójny termometr bateryjny Bluetooth LB-509
LB-509 to bezprzewodowy termometr bateryjny Bluetooth BLE-LOGGER, który umożliwia zapis do 15 tysięcy wyników pomiarów temperatury i wilgotności powietrza.
Ocena: 5/5, liczba głosów: 14
  • dodaj swoją ocenę