Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Dokumenty » Pomoc LBX » Urządzenia » Monitor UDP

Strona pochodzi z pomocy programu LBX 4.11 do nadzoru klimatu - temperatury, wilgotności, co2, wiatru, ...
Producent urządzeń (termometry, higrometry, barometry, mierniki, rejestratory) oraz oprogramowania do monitoringu parametrów klimatu.

Do pobrania: Program LBX

Monitor UDP

Opis

Monitor UDP to narzędzie umożliwiające obserwację przychodzących datagramów na wybranym porcie UDP. Jest szczególnie przydatne przy diagnozowaniu problemów z komunikacją urządzeń korzystających z portów przychodzących UDP. Aby skorzystać z monitora, wystarczy dodać dodać w konfiguracji urządzeń "Monitor UDP" na tym samym porcie, na którym skonfigurowane jest analizowane urządzenie. Nie ma potrzeby usuwania z konfiguracji istniejących urządzeń, monitor UDP nie wpływa na istniejącą komunikację.

Monitor UDP

Testowanie odbierania danych

W sytuacji, gdy w oknie monitora UDP nie wyświetlają się oczekiwane dane, należy ręcznie wysłać pakiet UDP na wskazany port. W tym celu można posłużyć się na przykład telefonem komórkowym oraz dostępnymi narzędziami typu "UDP Monitor", "UDP/TCP Widget" lub podobnymi. Ważne, aby nadawca znajdował się w tej samej sieci co analizowane urządzenie. Wysłane dane z programu muszą pojawić się natychmiast w programie LBX w oknie monitor UPD. Brak danych wskazuje na potencjalne problemy z konfiguracją sieciową lub oprogramowaniem zabezpieczającym typu firewall.

Testowanie wysyłania danych

Monitor UDP umożliwia także wysłanie testowego datagramu w odpowiedzi na otrzymane dane. Wystarczy wysłać na nasłuchujący port dane o treści "label", w odpowiedzi monitor UDP wyśle dane "LBX test".