Elektronika Laboratoryjna - Monitoring temperatury i wilgotności
www.label.pl | LAB-EL Logo | tel. +48 22 753 61 30 | fax +48 22 753 61 35
LAB-EL » Dokumenty » Pomoc LBX » Urządzenia » LB-473

Strona pochodzi z pomocy programu LBX 4.11 do nadzoru klimatu - temperatury, wilgotności, co2, wiatru, ...
Producent urządzeń (termometry, higrometry, barometry, mierniki, rejestratory) oraz oprogramowania do monitoringu parametrów klimatu.

Do pobrania: Program LBX

Rejestrator LB-473

Opis urządzenia

Koncentrator LB-473 umożliwia zbieranie danych z 8 kanałów interfejsu S300, które są stosowane w większości mierników LAB-EL (np. termometrach-higrometrach LB-710, termometrach LB-710T i innych). Wyposażony jest w przekaźnikowe wyjście alarmowe, wewnętrzny buzzer, kontrolki LED oraz 3 klawisze ogólnego przeznaczenia.
Opis LB-473 w internecie: Rejestracja danych LB-473

Konfiguracja urządzenia w serwerze

Po zadeklarowaniu urządzenia typu LB-473 w konfiguracji serwera (patrz konfiguracja), należy wybrać odpowiedni adres MODBUS (typowo 1).

Obsługa urządzenia - odczyty bieżące

Bieżące odczyty z koncentratora prezentowane są w osobnym oknie programu. Dostęp do odczytów bieżących jest możliwy z menu urządzenia, pozycja menu "Dane".
Wszystkie operacje dotyczące konfiguracji i obsługi urządzenia są dostępne z menu 'Urządzenia->nazwa_urządzenia' oraz z menu pojawiającego się po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na właściwe urządzenie w panelu bocznym.

Rejestracja danych

Rejestracja danych pomiarowych jest realizowana tylko po stronie serwera LBX. Koncentrator LB-473 nie zapisuje danych pomiarowych.
Aby dane były zapisywane do bazy danych, należy wybrać z menu urządzenia opcję 'Ustawienia rejestracji', a następnie wybrać odpowiedni interwał rejestracji.
Rejestracja danych jest możliwa tylko przy włączonym serwerze LBX, ponieważ koncentrator LB-473 nie rejestruje historii pomiarów.

Wyjście alarmowe

Urządzenie LB-473 można ustawić jako wyście alarmowe. Przy wyborze alarmu można wybrać rodzaj akcji alarmowej - włączenie brzęczyka bądź przekaźnika. Patrz Wyjścia alarmowe

Więcej szczegółów w opisie na stronie www: Rejestrator danych LB-473.